Staronový kouč Juventusu žiari šťastím: Cristiano Ronaldo má opäť ohromnú motiváciu!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Marco Alpozzi

TURÍN - Cristiano Ronaldo má podľa staronového trénera futbalistov Juventusu Turín Massimiliana Allegriho v novej sezóne veľkú motiváciu.

Portugalský reprezentant chce so "starou dámou" získať cenné trofeje. Juventus v uplynulej sezóne nedokázal obhájiť titul, v Serii A skončil až na 4. mieste a v kuloároch sa začalo hovoriť o možnom odchode Ronalda.  

Allegri viedol tím v rokoch 2014-2019 a získal s ním 11 trofejí, no nedokázal uspieť v Lige majstrov. "Povedal som Cristianovi, že som šťastný, že som ho tu opäť našiel. Opäť môžem od neho očakávať na trávniku kvalitu aj schopnosť prevziať zodpovednosť. Je to šampión, výnimočný hráč a inteligentný človek. Navyše má opäť ohromnú motiváciu," citovala agentúra AFP slová Allegriho, ktoré odzneli na utorňajšej tlačovej konferencii.

Taliansky kouč zároveň prezradil, že mal trénerskú ponuku aj od Realu Madrid, no uprednostnil návrat do Juventusu. "Musel som sa poďakovať prezidentovi Realu Florentinovi Perezovi za túto ponuku. Vybral som si Juventus. Je to gesto lásky voči klubu, ktorý mi dal veľa a ktorý som veľmi rád trénoval," vyhlásil Allegri podľa agentúry AP.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Massimiliano Allegri Juventus Turín
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy