Slovensko vysiela zástupcov v MMA na svetové šampionáty: Silná zostava mieri do Bulharska!

šampión MAMMAL-u Šimon Kleinšampión MAMMAL-u Šimon Klein Zdroj: Instagram/MAMMAL

BRATISLAVA - Slovenská amatérska scéna vychováva mnoho talentovaných zápasníkov, ktorým je už teraz predpovedaná veľká budúcnosť. MMA scéna okrem amatérskej ligy MAMMAL má novú výzvu a veľkú možnosť na zdokonaľovanie sa a zároveň uznanie, ktorou je svetový šampionát.

IMMAF je strešný orgán svetového MMA, ktorý patrí medzi najuznávanejšie inštitúcie v tomto športe. Historicky sa na turnaji seniorov a juniorov predstaví Slovensko od ôsmeho až jedenásteho septembra v Prahe. Predtým naša reprezentácia vo veku od dvanásť do osemnásť rokov absolvuje svetový šampionát tejto vekovej kategórie IMMAF-u v Sofii v Bulharsku. V reprezentačnom výbere Slovenska nebudú chýbať mladíci Šimon Klein, Slávka Holubjaková, Miroslav Mlynček, Radovan Chovan a rovnako ani trojnásobný šampión MAMMAL-u Michal Kopas.

Prezident slovenského zväzu MMA Marek Herda prezradil o výbere viac. ,,Všetci účastníci sú šampióni MAMMAL-u, organizácie, ktorá je priamo prepojená s IMMAF-om. Všetko je pre nás prakticky nové, takže sa učíme za jazdy. No podarilo sa nám postaviť mimoriadne silnú zostavu. S Braňom Hutkom, manažérom IMMAF-u, sme odviedli kus dobrej práce. Som rád, že kluby a ich zástupcovia videli, koľko byrokracie sme museli vykonať,“ uzavrel pred odletom do Bulharska prezident MMA zväzu.

 

Viac o téme: MAMMAL IMMAF Marek Herda Braňo Hutka
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy