Američanky získali zlato v 3x3 basketbale, vo finále zdolali Rusky

Američanky získali zlato v 3x3 basketbaleAmeričanky získali zlato v 3x3 basketbale Zdroj: SITA/AP/Jeff Roberson

TOKIO - Americké reprezentantky získali zlato na olympijských hrách v 3x3 basketbale. V stredajšom finále zdolali Rusky hrajúce pod hlavičkou národného olympijského výboru (ROC) 18:15. Bronz si vybojovali Číňanky, keď si poradili s Francúzskami 16:14.

Američanky prešli turnajom suverénne, prehrali iba v úvodnom zápase skupiny s domácimi Japonkami. Z prvého miesta išli priamo do semifinále, kde vyradili Francúzky. Rusky z druhej priečky tiež začali vyraďovačku v semifinále, v ktorom zdolali Číňanky.

Ženy

finále:
USA - ROC 18:15

o 3. miesto:
Francúzsko - Čína 14:16

Zlato si vybojovali aj Lotyši

Lotyšskí reprezentanti vybojovali zlato na olympijských hrách v Tokiu v 3x3 basketbale. V stredajšom finále zdolali Rusov 21:18. Bronz získali Srbi po triumfe nad Belgičanmi 21:10.