Boxer Csemez bol po osemfinálovej prehre veľmi sklamaný: Nie som so sebou vôbec spokojný

Tréner Tomáš Kovács (uprostred) a jeho zverenec slovenský boxer Andrej Csemez v osemfinálovom súboji hmotnostnej kategórie do 75 kg s Arménom Armanom Darčiňanom na OH2020 v TokiuTréner Tomáš Kovács (uprostred) a jeho zverenec slovenský boxer Andrej Csemez v osemfinálovom súboji hmotnostnej kategórie do 75 kg s Arménom Armanom Darčiňanom na OH2020 v Tokiu Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

TOKIO - Slovenský boxer Andrej Csemez sa na OH 2020 v Tokiu neprebojoval do štvrťfinále. Vo štvrtkovom osemfinálovom súboji hmotnostnej kategórie do 75 kg prehral s Arménom Armanom Darčiňanom jednoznačne 0:5 na body.

Zverenec trénera Tomáša Kovácsa vyhral v Tokiu jeden zápas, v 1. kole zdolal Aarona Solomona Princa z Trinidadu a Tobago na body. Vďaka bronzovému medailistovi z EH 2019 v Minsku zaznamenalo Slovensko zastúpenie medzi olympijskými povrazmi prvýkrát od roku 1996, keď v Atlante súťažili Peter Baláž a Gabriel Križan.

Slovenský boxer Andrej Csemez opäť stroskotal na Armanovi Darčiňanovi. Dva roky po tom, ako ho arménsky pästiar vyradil v osemfinále na majstrovstvách sveta v Jekaterinburgu, zopakoval rovnakú výhru 5:0 na body aj v osemfinále hmotnostnej kategórie do 75 kg na hrách v Tokiu. Prvý slovenský zástupca v olympijskom ringu po 25 rokoch tak bol po štvrtkovom zápase veľmi sklamaný.

Ja som si to sem neprišiel užívať

Po stretnutí s ním lomcovali emócie a bol sám na seba nahnevaný, keďže veril, že na svojej premiérovej olympiáde môže ísť oveľa ďalej: "Nie som so sebou vôbec spokojný. Neviem čo povedať, pokazil som ten zápas. Ako som povedal, ja som si to sem neprišiel užívať, ja som tu v robote. Bolo to tak v prvom zápase a aj teraz, bohužiaľ dnes to nevyšlo," uviedol dvadsaťtriročný boxer.

Slovenský boxer Andrej Csemez Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

Bronzový medailista z EH 2019 v Minsku vyhral 1. kolo u štyroch z piatich rozhodcov, no druhé a tretie bolo u všetkých v prospech o štyri roky staršieho Darčiňana. "Prvé kolo bolo dobré, robil som to, čo som chcel, no v druhom a treťom som sa veľmi unavil a nevedel som zaboxovať tak, ako som chcel. Vôbec to nebolo o skúsenostiach. Bolo to tým, že som dva dni robil váhu a poriadne som nejedol a nepil. V tomto sa musím zlepšiť, aby som nemusel toľko odvodňovať a trénovať pred zápasom," uviedol.

Csemez je prvý slovenský boxer pod piatimi kruhmi po 25 rokoch. Naposledy súťažili v Atlante 1996 Peter Baláž a Gabriel Križan. Zverenec trénera Tomáša Kovácsa si vybojoval olympijskú miestenku v kategórii do 75 kg na európskej kvalifikácii v Paríži, kde zároveň získal bronzovú medailu. Priamo v Tokiu zdolal v 1. kole Aarona Solomona Princa z Trinidadu a Tobaga na body.

Dal do toho všetko

Druhý zápas proti Darčiňanovi mu však už nevyšiel. "Pred dvoma rokmi sme prehrali jednoznačne všetky tri kolá. Dnes sme 1. kolo vyhrali my, Bandi výborne dodržoval taktiku, ktorú sme si stanovili, bol v dobrom pohybe, robil dobré protiúdery. Žiaľ, pod tým stálym tlakom Arména, ktorý je absolútny tempo boxer, mu v 2. kole začínali dochádzať sily, prestal si držať ideálnu vzdialenosť a začal sa viac presadzovať súper. Tretie to v podstate len podčiarklo. Druhé a tretie kolo išlo zaslúžene na arménsku stranu, čo nás mrzí," povedal reprezentačný tréner Pavol Hlavačka.

 Slovenský boxer Andrej Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

"Čo sa týka celej olympiády, musím pred Bandim dať klobúk dole, za to ako profesionálne ku všetkému pristupoval už od kvalifikácie až po samotné OH. Dal do toho všetko. Po 25 rokoch máme boxera na hrách, dokázal tu zvíťaziť a určite hanbu neurobil ani v tomto zápase. Bolo to náročné a boxovalo sa dosť skoro po rannom vážení, čo nie je ideálne zvlášť pre jeho štýl, ktorý si vyžaduje neustály pohyb na nohách proti takémuto súperovi," dodal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Andrej Csemez Armand Darčinan
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy