To bola jazda! Nezastaviteľný Nole zničil japonského hrdinu a trieli za zlatom

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

TOKIO - Srbský tenista Novak Djokovič sa stal druhým semifinalistom dvojhry na OH v Tokiu. Najvyššie nasadený hráč si vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase bez väčších problémov poradil s Japoncom Keiom Nišikorim za hodinu a 22 minút 6:2, 6:0.

Djokovič mal ideálny vstup do zápasu, keď súperove podanie zlomil už v druhom geme. Svoj servis si postrážil a za stavu 5:2 brejkol súpera aj druhýkrát. Srb bol suverénny aj v druhom sete, v ktorom trikrát vzal Nišikorimu podanie, svoje si bez problémov postrážil a jednoznačný triumf zavŕšil "kanárom".

"Som veľmi šťastný, bol to môj najlepší výkon na turnaji. Už sa poznám a viem, že čím ďalej postupujem na turnaji, tým lepšie hrám," povedal pre akreditované médiá Djokovič, ktorý sa lepšie vyrovnal aj s dusnom a vysokou teplotou. "Je tu veľmi slabý vietor, ale vysoká vlhkosť a zároveň aj silné slnko, ktoré je v kombinácii s vlhkosťou brutálne," dodal.

Medvedev končí

Ruský tenista Daniil Medvedev vypadol vo štvrťfinále mužskej dvojhry na olympijskom turnaji v Tokiu. Druhý nasadený hráč nestačil na šestku pavúka Španiela Pabla Carrena-Bustu, ktorému podľahol 2:6, 6:7 (5).

Daniil Medvedev Galéria fotiek (32) Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

Carreno-Busta si v prvom sete postrážil podanie a za stavu 3:2 brejkol súpera. Podarilo sa mu to aj v 8. geme a prvý set získal pomerne jednoznačne 6:2. Druhé dejstvo bolo spočiatku v réžii Medvedeva, ktorý viedol 3:1 aj 4:2. Španiel síce otočil na 5:4, no napokon musel o víťazovi druhého setu rozhodnúť tajbrejk. Carreno-Busta v ňom viedol 3:0 a hoci Medvedev postupne vyrovnal na 5:5, nasledujúce dva body získal Španiel.

Životný turnaj Chačanova

Prvým semifinalistom sa stal dvanásty nasadený Rus Karen Chačanov štartujúci pod hlavičkou národného olympijského výboru. Vo štvrťfinále si poradil so štrnástkou podujatia Francúzom Ugom Humbertom v troch setoch 7:6 (4), 4:6 a 6:3.

V prvom sete si obaja hráči držali servis až do tajbrejku, v ktorom Chačanov odskočil na 4:1 a náskok si ustrážil. O osude druhého dejstva rozhodol brejk Humberta už v prvej hre, postupujúceho tak určil rozhodujúci tretí set. V ňom ruský tenista zobral súperovi podanie vo štvrtom geme a za stavu 5:3 premenil hneď prvý mečbal.

Chačanov sa v boji o finále stretne s úspešnejším z duelu medzi krajanom, druhým nasadeným Daniilom Medvedevom a šestkou "pavúka" Pablom Carrenom-Bustom zo Španielska.

Zverev posledným semifinalistom

Nemecký tenista Alexander Zverev skompletizoval štvoricu postupujúcich do semifinále olympijského turnaja v Tokiu. Štvrtý nasadený hráč si vo štvrťfinále dvojhry poradil s Francúzom Jeremym Chardym za 67 minút 6:4, 6:1.

Nemecký tenista Alexander Zverev Galéria fotiek (32) Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

Ako rozhodujúci pre víťazstvo v prvom sete sa ukázal už tretí gem, v ktorom Zverev vzal Chardyho podanie. Dostal sa do vedenia 3:1 a keďže obaja si v ďalšom priebehu prvého dejstva strážili servis, prvý set vyhral Nemec 6:4. Chardy sa síce pri svojom podaní dostal v úvode druhého setu do vedenia 1:0, no v ďalšom priebehu už dominoval Zverev. Ten zaznamenal v zápase celkovo 11 es a šiestimi víťaznými gemami za sebou vyhral druhé dejstvo jednoznačne 6:1.

V semifinále sa stretne so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom.