Bojovníčky na pohľadanie: Krejčíková so Siniakovou sa stávajú špecialistkami na supertajbrejk

České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková

TOKIO - České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si vo štvorhre v Tokiu zahrajú o zlaté olympijské medaily. V semifinále najvyššie nasadený pár zdolal Rusky Jelenu Vesninovú a Veroniku Kudermetovovú 6:3, 3:6, 10:6. Češky pri svojej premiére pod piatimi kruhmi zvládli tretí super tajbrejk za sebou a oplatil súperkám vyradenie vo štvrťfinále Wimbledonu.

Vo finále sa stretnú so Švajčiarkami Belindou Benčičovou s Viktóriou Golubicovou, ktoré v semifinále zdolali brazílsky pár Laura Pigossiová, Luisa Stefaniová 7:5, 6:3. Benčičová má istotu dvoch olympijských medailí, keďže ju čaká aj finále vo dvojhre.

"V nedeľu to bude ďalší ťažký zápas a bude proti nám stáť niekto, kto prešiel rovnakou cestou ako my. Bude to zase náročné, necháme tam všetko. Chceli by sme doviezť zlato, kiež by to vyšlo, ale je to veľmi ďaleko. Je ale fajn, že dovezieme aspoň jednu medailu," povedala Krejčíková.

Prvý set vyznel vďaka brejku v šiestom geme lepšie pre Krejčíkovú so Siniakovou, v druhom sa to isté podarilo Ruskám. V rozhodujúcom super tajbrejku Češky zásluhou skvelého servisu ani raz neprehrávali, dostali sa až do päťbodového vedenia a po hodine a pol premenili tretí mečbal.

Nech to bude zlato, alebo striebro, budem plakať

Krejčíková so Siniakovou v Tokiu minimálne napodobnia Janu Novotnú s Helenou Sukovou a Andreu Hlaváčkovú s Lucie Hradeckou, ktoré vo štvorhre vybojovali olympijské striebro. Pred piatimi rokmi v Riu sa o jeden z troch tenisových bronzov zaslúžil pár Barbora Strýcová, Lucie Šafářová.

České tenistky Barbora Krejčíková Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

"Ja budem v nedeľu plakať, nech to bude zlato, alebo striebro. Ako som plakala po prehre s Belindou Benčičovou, pretože ma to veľmi mrzelo a došli mi sily, tak budem plakať zase. Je to veľmi emotívne," vyhlásila Krejčíková.

Pod piatimi kruhmi doteraz českí tenisti získali jednu zlatú, tri strieborné a osem bronzových medailí. 

ženy - štvorhra - semifinále:
Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (ČR-1) - Jelena Vesninová, Veronika Kudermetovová (ROC) 6:3, 3:6, 10:6

Belinda Benčičová, Viktorija Golubicová (Švajč.) - Laura Pigossiová, Luisa Stefaniová (Braz.) 7:5, 6:3
 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Jelena Vesninová Belinda Benčičová Kateřina Siniaková Viktorija Golubicová Veronika Kudermetovová Barbora Krejčíková Laura Pigossiová Luisa Stefaniová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy