UEFA potrestala Trnavu: Spartak s pokutou za rasizmus fanúšikov, doma bez divákov!

Na snímke tréner Trnavy Michal Gašparík počas tréningu pred odvetným zápasom 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) medzi Sepsi OSK a FC Spartak TrnavaNa snímke tréner Trnavy Michal Gašparík počas tréningu pred odvetným zápasom 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) medzi Sepsi OSK a FC Spartak Trnava Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Slovenský futbalový klub Spartak Trnava odohrá najbližší domáci zápas v pohárovej Európe bez divákov. Rozhodla o tom disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA), ktorá tiež Trnave vyrubila pokutu 50.000 eur. Ako klub informoval na oficiálnom webe, dôvodom je správanie sa fanúšikov "andelov" v 1. zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 s rumunským Sepsi OSK (0:0).

"Najbližší zápas v pohárovej Európe odohrá Spartak bez divákov. Rozhodla o tom disciplinárna komisia UEFA, ktorá posúdila správanie sa divákov v zápase s rumunským klubom Sepsi OSK ako rasistické a potrestala klub uzatvorením štadióna na jeden zápas a pokutou 50-tisíc eur. O tom, či bude prázdny štadión už na budúci týždeň alebo až v niektorom z ďalších ročníkoch sa rozhodne vo štvrtok, keď Spartak hrá odvetu 2. predkola Európskej konferenčnej ligy na ihrisku Sepsi OSK," uviedol Spartak na webe.

Trnavčania so Sepsi v prvom zápase hrali bez gólov. V prípade, že štvrtkovú odvetu v Rumunsku (18.30) zvládnu a preniknú do ďalšej fázy, nastúpia v prvom súboji 3. predkola 5. augusta doma proti postupujúcemu z dvojice Sutjeska Nikšič (ČH) - Maccabi Tel-Aviv (Izr.). Tento duel by sa teda uskutočnil za zatvorenými dverami.

Viac o téme: UEFA FC Spartak Trnava
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy