Stálica slovenského Muay Thai v boji o prestížny opasok majstra sveta: Spravím pre to všetko!

Jakub Benko (vpravo) v zápase s Jakub Benko (vpravo) v zápase s "Pirátom" Krištofičom Zdroj: Instagram/Jakub Benko

BRATISLAVA - Meno Jakub Benko z King´s Gym Bratislava je na slovenskej stand-up scéne už známy pojem, vďaka svojej kvalite či tvrdým a atraktívnym zápasom v Muay Thai. Bratislavčan už získal niekoľko cenných skalpov a teraz sa chystá na zisk opasku majstra sveta v prestížnej severoamerickej organizácii Lion Fight. Zaujímavosťou taktiež je, že tento zápas si budú môcť pozrieť fanúšikovia z celého sveta vďaka UFC Fight Pass.

Benkov súper bude Chip Morazza-Pollard, ktorý už sedemkrát obhájil opasok šampióna. ,,Som úplne iný bojovník ako ktokoľvek s kým bojoval, myslím, že to chcem viac a urobím všetko pre to, aby som ten titul získal," konštatoval pre Lionfight Jakub Benko, ktorý svoj rekord uvádza v číslach 41-19, jeho súper je stále neporazený so skóre 11-0.  

Päťhodinová hlavná karta akcie LF 67 sa začne zajtra od 20:00 na talianskej Sicílii. Benko je známy svojou výškou, tvrdosťou a technickou dokonalosťou, je tak veľmi pravdepodobné, že Moraza-Pollardovi prinesie prvú prehru v kariére. Slovenského zápasníka ste už mohi vidieť aj v Oktagone, kde mal zápas v projekte Oktagon Undergroud so Samuelom "Pirátom" Krištofičom či Vasilom Ducárom. 

Viac o téme: Jakub Benko LF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy