VIDEO Úžasný výkon slovenského útočníka: Schranz hetrikom rozstrieľal Teplice

Gólové oslavy futbalistov SlavieGólové oslavy futbalistov Slavie Zdroj: profimedia.sk

TEPLICE - Futbalisti pražskej Slavie zvíťazili v predohrávke 2. kola prvej ligy v Tepliciach 3: 1. Obhajcovia titulu vyhrali aj druhý zápas novej sezóny, pretiahli neporaziteľnosť v najvyššej súťaži už na 48 zápasov a úspešne sa naladili na stredajší úvodný duel 3. predkola Ligy majstrov v Budapešti proti Ferencvaros.

FK Teplice - Slavia Praha 1:3 (1:2)
Góly: 43. Čierny - 22., 45. + 1 a 81. Schranz. Rozhodca: Pechanec - Hájek, Horák - Hrubeš (video). ŽK: Laňka, Chlumecký, Jukl - Zima, Ševčík. Diváci: 7745 (obmedzený počet)

zostavy:
Teplice: Grigar - Laňka, Knapík, Chlumecký, hýčkať (84. Hasil) - Mareček, Jukl - Čierny (84. Švanda), Trubač (76. Kodad), Moulis (61. Mareš) - Ledecký (76. Krunert). Tréner: R. Kučera

Slavia: Kolář - Bah (76. Sima), Kačaraba, Zima, Oscar - Traoré (63. Holeš) - Schranz, Stanciu (83. Tecl), Ševčík, Plavsic (62. Masopust) - Musa (63. Olayinka). Tréner: Trpišovský

O víťazstve Slavie rozhodla pri jubilejnom 100. štarte v českej lige premiérovým hetrikom v súťaži a prvými gólmi v červenobielom drese slovenského letná posila Pražanov Ivan Schranz. Za domáci sa v závere úvodného dejstva po zaváhaní brankára Ondřeja Kolářa presadil David Černý. Teplice v lige neporazili Slaviu už 14 stretnutí po sebe a po dvoch kolách sú bez bodu.

Prvýkrát v sezóne nastúpil vo Slávistický základnej zostave reprezentant Ševčík, naopak ďalší účastník nedávneho majstrovstvá Európy kapitán Bořil stále nie je stopercentne fit. Zo zdravotných dôvodov chýbal aj útočník Kuchta a ani lavičke opäť nebola nedávna ofenzívnej posila Pražanov Krmenčík.

Červenobieli, ktorí minule v Tepliciach len remizovali 1: 1, mali podľa predpokladov od začiatku prevahu a v 22. minúte otvorili skóre. Po oscarová centre sa zblízka hlavičkou presadil Schranz a pripísal si prvé súťažné gól za Slaviu.

Chvíľu nato hlavičkoval Bah mimo a vo 32. minúte vychytal domáci brankár Grigar ďalší z letných posíl Pražanov Plavsic. To slávistický gólman Kolář si v 43. minúte počínal oveľa horšie. V rohu vápna začal nepochopiteľne kľučkovať proti Ledeckému, domáci útočník ho o loptu obral a prihral Čiernemu, ktorý trafil odkrytú bránku.

Gól do šatne

Favorit si ale ešte do prestávky vzal vedenia späť. Oscar v prvej minúte nastavenia opäť z ľavej strany našiel Schranza a ten strelou z druhej vlny prekonal Grigar. Slovenskí reprezentant tretíkrát v českej lige skóroval dvakrát v jednom zápase.

Štyri minúty po pauze mohol zvýšiť navrátilec z hosťovania Musa, ktorý nečakane nastúpil v základnej zostave, ale domáci gólman zasiahol. Na opačnej strane čiastočne odčinil v 53. minúte svoje predchádzajúce zaváhanie Kolář, keď famózne zblízka vychytal Čierneho.

Po necelej hodine hry mohol postupovať sám na domácu bránku Musa, ale předkopl si loptu. Stanciu potom nepřehodil Grigar a v 74. minúte zatiaľ neúspešne útočil na hattrick Schranz, ktorý zblízka hlavou prestrelil.

V 79. minúte mohol porovnať po akcii dvoch striedajúcich hráčov a Marešová prihrávke Kodad, ale jeho pokus zrazil na roh vracajúci sa Stanciu. Chvíľu potom Slavia definitívne rozhodla. Po Lankový zaváhanie získal v 81. minúte loptu Olayinka a pripravil gól pre Schranza, ktorý skompletizoval premiérový hetrik v českej lige.

Viac o téme: SK Slavia Praha FK Teplice Ivan Schranz