Slovan to zvládol aj bez Weissa na lavičke: Zápas ovplyvnili vylúčenie a pokutový kop

Zľava Samuel Lavrinčík (Trenčín), Filip Lichý (Slovan) a Reuben Yem (Trenčín) bojujú o loptuZľava Samuel Lavrinčík (Trenčín), Filip Lichý (Slovan) a Reuben Yem (Trenčín) bojujú o loptu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Tréner Vladimír Weiss st. absentoval na lavičke ŠK Slovan Bratislava v sobotnom domácom stretnutí 2. kola futbalovej Fortuna ligy s AS Trenčín (2:0) zo zdravotných dôvodov. Na pozápasovej tlačovej konferencii o tom informoval jeho asistent Boris Kitka, ktorý ho zastúpil.

Podľa slov Kitku mal Weiss st. zdravotné ťažkosti vrátane vysokých teplôt po návrate zo Švajčiarska. V tíme chceli pred zápasom na Gibraltáre zabrániť prípadnému šíreniu, ak by išlo o vírusové ochorenie, preto hlavný kouč neprišiel do kolektívu rovnako ako stredopoliar Joeri de Kamps.

"Môžeme byť spokojní s víťazstvom, získalo sme to, čo sme chceli. Naša hra však nebola úplne optimálna. Prvý polčas nebol zlý, potom sme boli pasívni. Vedeli sme, že Trenčín bude silný na lopte. V defenzívnej fáze sme boli veľmi málo pohybliví, nedokázali sme ich dostať pod tlak. Zápas určite ovplyvnilo vylúčenie, po ktorom sme sa dostali do vedenia. Po vylúčení mi chýbal z našej strany väčší hlad. Z tohto pohľadu to bolo do ofenzívy málo, aj diváci by si priali, aby sme strelili viac gólov súperovi, ktorý hral o jedného menej," zhodnotil súboj s Trenčínom asistent trénera Slovana Boris Kitka. 

Jeho náprotivok na lavičke AS Trenčín Peter Hlinka: "Myslím si, že moje mužstvo podalo veľmi solídny výkon. Prehrali sme síce 0:2, ale ukázali sme, že naše mechanizmy začínajú fungovať. Proti favoritovi ligy sme ukázali ofenzívnu kvalitu. Zápas ovplyvnili vylúčenie a pokutový kop, aj v početnej nevýhode sme mali akcie, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Najväčšia škoda bola, že sme nezužitkovali kvalitné akcie, začiatok druhého polčasu bol v našej réžii, žiaľ, finálna fáza nebola optimálna. V závere sme sa snažili vyťažiť maximum, súper si to už ukočíroval."

Viac o téme: Vladimír Weiss AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava Boris Kitka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy