Favorit pretekov nenechal nič na náhodu: Americký plavec oslavuje zisk ďalšieho zlata

Americký plavec Caeleb Dressel sa raduje z víťazstvaAmerický plavec Caeleb Dressel sa raduje z víťazstva

TOKIO - Americký plavec Caeleb Dressel triumfoval na OH v Tokiu vo finále na 50 m voľným spôsobom v novom olympijskom rekorde 21,07 sekundy a ukoristil už štvrté zlato v Tokiu. Striebro získal s odstupom 48 stotín sekundy Francúz Florent Manaudou, tretí skončil Bruno Fratus z Brazílie (+0,50).

Dressel bol favoritom a vo štvrtej dráhe svoju pozíciu potvrdil. Prekonal doterajšie olympijské maximum Cesara Ciela Filha z Brazílie o 23 stotín sekundy. Manadou obhájil striebro z Ria de Janeiro.