Slovensko má ďalšiu medailu! Sabbatini predviedol skvelý výkon a z OH berie striebro

Slovenský golfista Rory Sabbatini počas štvrtého hracieho dňaSlovenský golfista Rory Sabbatini počas štvrtého hracieho dňa Zdroj: SITA/AP/Matt York

TOKIO - Rory Sabbatini získal v Tokiu striebornú medailu v golfe. Zlato vybojoval Američan Xander Schauffele, ktorý uspel o jediný úder. O bronze dodatočne bojovalo sedem hráčov v rozstrele.

Sabbatini získal pre slovenskú výpravu tretí cenný kov. Olympijskou šampiónkou sa vo štvrtok stala aj strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková v trape, striebro zaznamenal v piatok vodný slalomár Jakub Grigar v K1.

Rodákovi z Juhoafrickej republiky patrilo po 3.kole až 17. miesto s bilanciou 7 pod par. Svoj najlepší výkon si odložil na záverečné kolo, po ktorom mal bilanciu 17 rán pod par. Víťazný Američan zakončil turnaj s výkonom 18 pod par.

Slovenský golfista Rory Sabbatini Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Matt York

Sabbatini v 4. kole turnaja vytvoril olympijský rekord ihriska so skóre 10 pod par. Pre Slovensko vybojoval premiérový cenný kov v športe, ktorý sa pred piatimi rokmi v Riu de Janeiro vrátil do olympijského programu po 112 rokoch.  

"Ťažko sa tomu verí. Ráno sme si hovorili, že treba ísť do toho bez tlaku, nech sa Rory ide zabaviť. Ani v najdivokejších snoch sa nám nesnívalo, že by to mohlo dopadnúť  takto. Golf je však nevyspytateľný. Vyjde vám jedno kolo a ste v boji o medailu. V sobotu hral podľa mňa Rory lepšie ako v piatok, no mal veľkú smolu. Povedali sme si, že pôjdeme do toho s chladnou hlavou a skúsime aspoň prvú desiatku. Pre nás je to obrovský úspech a zadosťučinenie. Veríme, že sme priniesli Slovensku radosť," tešil sa prezident Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) Rastislav Antala pre RTVS.      

Muži - konečné poradie:
1. Xander Schauffele (USA) 266/-18, 2. Rory SABBATINI (SR) 267/-17, 3. Pchan Čcheng-cung (Taiwan), 4. Collin Morikawa (USA), Hideki Macujama (Jap.), Mito Pereira (Čile), Sebastian Muňoz (Kol.), Rory McIlroy (Ír.) a Paul Casey (V.Brit.) všetci 269/-15

Blahoželanie aj od prezidentky

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala golfistovi Rorymu Sabbatinimu k striebornej medaile, ktorú získal v nedeľu na olympijských hrách v Tokiu.

"Reprezentant Slovenska v 4. kole turnaja vytvoril olympijský rekord ihriska a vybojoval pre Slovensko ďalšiu striebornú medailu. Srdečne gratulujem a pozdravujem do Tokia všetkých slovenských športovcov a športovkyne," uviedla Čaputová na sociálnej sieti.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Rory Sabbatini
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy