MAMMAL sa zapísal do histórie svetového MMA: Slovenka získala zlato na svetovom šampionáte!

Slávka Holubjaková sa stala juniorskou majsterkou sveta v MMA Slávka Holubjaková sa stala juniorskou majsterkou sveta v MMA Zdroj: Facebook/MAMMAL

BRATISLAVA - MAMMAL je amatérska liga, ktorá okrem bojovníkov v seniorskej časti kariéry, na kariéru pripravuje vďaka možnosti zápasiť aj mladé talenty. Prezident slovenskej MMA federácie Marek Herda výrazne v spolupráci s Branislavom Hutkom prispeli k tomu, že sa slovenské MMA dostalo do organizácie IMMAF, ktorá organizuje majstrovstvá sveta seniorov a juniorov. Na turnaji v Bulharsku sa už radoval z bronzovej medaily len trinásťročný Miroslav Mlynček, na Slovensko pred pár minútami dorazila ďalšia radostná správa.

Slávka Holubjaková si totiž poradila so silnou celosvetovou konkurenciou a získava zlato. Slovenská výprava si tak pripísala na juniorskom svetovom šampionáte už dva cenné kovy, čo je na prvý výjazd takéhoto charakteru veľká vec. Už teraz je tak isté, že Gymy na Slovensku robia perfektnú prácu a naši zverenci v celosvetovej konkurencii dokážu zanechať silnú stopu. Slávka Holubjaková sa na MS juniorov dostala vďaka tomu, že úspešne reprezentovala svoj klub SAI Club Martin na amatérskej lige MAMMAL, z ktorej sa dostala do reprezentácie.  

Slovenská juniorská reprezentácia s Galéria fotiek (2) Zdroj: Archív Marek Herda

Viac o téme: MAMMAL IMMAF Marek Herda Slávka Holubjaková Miroslav Mlynček
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy