Belinda Benčičová dosiahla tenisovú nesmrteľnosť: Najlepší týždeň môjho života!

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová sa stala olympijskou víťazkou Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová sa stala olympijskou víťazkou Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

TOKIO - Hoci vo včerajšom finále štvorhry švajčiarska tenistka Belinda Benčičová nenadviazala na sobotňajšie zlato zo singlu, o olympijských hrách v Tokiu mohla hovoriť v superlatívoch. Na krk si počas víkendu zavesila dve medaily - tú najcennejšiu po výhre nad Markétou Vondroušovou, striebro v nedeľu po štvorhre, v ktorej s Viktóriou Golubicovou nestačili na české duo Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková.

Benčičová považuje uplynulý týždeň za najlepší v živote. "Nie je to ale len o medailách a tituloch, je to o spomienkach, ktoré zostanú navždy," povedala Benčičová. "Celý týždeň som sa necítila ako na normálnom turnaji, alebo ako že hrám sama. Viktorija Golubicová bola stále po mojom boku. Hovorila som jej, že aj tú zlatú medailu sme vyhrali spoločne. Keď budeme mať 80 rokov a pôjdeme na kávu, budeme sa baviť o tejto chvíli," doplnila.

Úspešná olympiáda jej pomôže aj do budúcnosti. Zároveň bude môcť hrať viac v pokoji, pretože dosiahla svoj sen. "Chcete, aby sa vaše sny plnili, a teraz sa tak stalo," uviedla. "Je to skvelý pocit, keď vieme, že ľudia na nás čakajú a oceňujú medaily, ktoré sme pre našu krajinu získali," povedala. "Tento týždeň bol neskutočne krásny. Prežili sme toľko emócií. Je skvelé sa vrátiť a zdieľať ich so všetkými doma," dodala Benčičová.

Belinda Benčičová na pódiu Galéria fotiek (44) Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

Na olympijských hrách sledovala aj výkony iných švajčiarskych športovcov. Napríklad v sobotu sa zaujímala o výsledky šprintérok Ajly del Ponteovej a Mujingy Kambundjiovej, ktoré skončili na piatom a šiestom mieste v behu na 100 metrov.

Taktiež Golubicová si spoluprácu s Benčičovou  pochvaľovala. "Boli sme schopné si navzájom pomôcť. Každá hráčka má iný pohľad, ale podarilo sa nám to dať dohromady a hrať spolu skvele," povedala. Olympijskú skúsenosť si užila a domov si povezie batožinu plnú suvenírov.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 44
Viac o téme: Belinda Benčičová Kateřina Siniaková Markéta Vondroušová Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy