VIDEO Domáci Američania triumfovali na Gold Cupe: Víťazný gól padol v 118. minúte

Futbalisti USA sa stali víťazmi CONCACAF Gold Cupu 2021Futbalisti USA sa stali víťazmi CONCACAF Gold Cupu 2021 Zdroj: SITA/AP/David Becker

LAS VEGAS - Futbalisti USA sa stali víťazmi CONCACAF Gold Cupu 2021. Vo finále kontinentálneho šampionátu triumfovali v Las Vegas nad obhajcami trofeje Mexičanmi 1:0 po predĺžení. Autorom víťazného gólu bol v 118. minúte stopér Miles Robinson.

Domáci Američania na ceste k titulu inkasovali v šiestich zápasoch na turnaji jediný gól. Skupinu vyhrali s plným počtom 9 bodov pri skóre 8:1, vo vyraďovacej fáze vyhrali všetky tri duely zhodne 1:0, vo štvrťfinále vyradili Jamajku, v semifinále Katar.

USA získali v poradí siedmy titul na Gold Cupe a už iba jeden triumf im chýba, aby sa v historickej tabuľke vyrovnali lídrovi Mexiku (8).