VIDEO Nastrieľal 127 es a získal titul: Toto sa podarilo len Federerovi, Nadalovi a Djokovičovi

Americký tenista John IsnerAmerický tenista John Isner Zdroj: SITA/AP/Brynn Anderson

ATLANTA - Americký tenista John Isner vyhral šiestykrát turnaj v Atlante. Vo finále zdolal aj vďaka 21 esám krajana Brandona Nakashima 7:6 a 7:5. Šiesty nasadený oplatil 115. hráči svetového rebríčka týždeň starú semifinálovú prehru z mexického Los Cabos.

Šesť titulov z jedného turnaja dokázal tridsaťšesťročný Isner získať ako štvrtý tenista medzi aktívnymi hráčmi. Priradil sa k hviezdnej trojici Roger Federer, ktorému sa to podarilo na siedmich podujatiach, Rafael Nadal a Novak Djokovič (oboma na štyroch).

"Tento turnaj pre mňa znamená veľmi veľa. Je úplne úžasný," uviedol na kurte Isner, ktorý sa po dvojročnom čakaní dočkal šestnásteho turnajového víťazstva. Počas týždňa v Atlante zahral 127 es, čo je nový rekord turnaja.

Devätnásťročný Nakashima neuspel ani v druhom finále na okruhu ATP, pred týždňom v Los Cabos prehral s Britom Cameronom Norriem. Aj tak sa posunie do prvej stovky rebríčka.

"Mám za sebou skvelé dva týždne. Dodá mi to kopu sebavedomia, keď viem, že som schopný sa merať s takými hráčmi a predvádzať dobrý tenis dva týždne po sebe. Pred ďalšími turnajmi a US Open viem, že sa môžem presadiť," uviedol Nakashima .