Mladíci proti USA potvrdili, že vedia hrať svetový hokej: Takto sa hrá za Slovensko!

Tréner Slovenska U18 Ivan Feneš počas zápasu na hokejovom turnaji Hlinka Gretzky Cup 2021 Slovensko U18 - USA U18Tréner Slovenska U18 Ivan Feneš počas zápasu na hokejovom turnaji Hlinka Gretzky Cup 2021 Slovensko U18 - USA U18 Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PIEŠŤANY - Slovenskí hokejisti do 18 rokov vstúpili do turnaja Hlinka Gretzky Cup 2021 víťazne. V pondelkovom zápase B-skupiny v Piešťanoch zdolali amerických rovesníkov 5:2.

Hetrikom sa blysol Dalibor Dvorský. "Tri góly ma potešili, ale viac si cením tímové víťazstvo. Začali sme ozaj výborne. V druhej tretine sme trocha poľavili, ale v šatni zaznelo, že takto nemôžeme hrať. V tretej sme už súpera nepustili takmer do žiadnej šance. Hrali sme srdcom, ako jeden tím a napokon sme to zvládli,“ uviedol po zápase hetrikový hrdina. 

Štyri body si pripísal Peter Repčík za gól a tri asistencie. "Pred zápasom sme si vraveli, čo máme plniť. Napríklad byť silný v predbránkovom priestore, hrať do tela, keďže z prípravného zápasu Američanov s Čechmi sme vedeli, že nehrajú fyzicky, ale skôr technicky. Čo sme si povedali, to na nich platilo. Ešte nikdy sa mi nepodarilo zdolať veľký hokejový národ. Je to neskutočný pocit,“ uviedol štvorbodový Repčík. 

Hráč Slovenska U18 Peter Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

"Základom víťazstva bol výborný brankár a vynikajúci kolektívny výkon. Fantasticky nám fungovali presilovky. Hráči, ktorí hrali, potvrdili, že majú svetovú triedu. Takto sa hrá za Slovensko. Chlapci ukázali svoju pravú tvár a som rád, že aj pred diváckou návštevou potvrdili, že vedia hrať svetový hokej,“ zhodnotil úvodný triumf kormidelník mladíkov Ivan Feneš. 

"Najlepší možný začiatok turnaja. Dokázali sme, že vieme strieľať góly, zvládať náročné chvíle v zápasoch. Musíme sa odraziť od tohto víťazstva do ďalších zápasov. Od prvého do posledného – každý jeden z nás veril, že to môžeme zvládnuť. A my sme to dokázali,“ pochvaľoval si dvojbodový Juraj Slafkovský. 

Slováci sa v ďalšom dueli stretnú už v utorok od 19.00 h s Nemcami.

Tím Slovenska U18 počas Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Viac o téme: USA U18 Slovensko U18 Peter Repčík Dalibor Dvorský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy