Kubánsky boxer po piatich rokoch opäť na vrchole: Iglesias porazil súpera 5:0 a má zlato

Kubánsky boxer Roniel Iglesias získal zlato na OH v Tokiu v kategórii do 69 kgKubánsky boxer Roniel Iglesias získal zlato na OH v Tokiu v kategórii do 69 kg Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

TOKIO - Kubánsky boxer Roniel Iglesias získal zlato na OH v Tokiu v kategórii do 69 kg. Vo finálovom zápase zdolal Brita Pata McCormacka 5:0 na body. Bronzové medaily získali zdolaní semifinalisti Ír Aidan Walsh a Rus Andrej Zamkovoj, ktorý štartoval pod hlavičkou Ruského olympijského výboru (ROC).

Pre Iglesiasa, ktorý 14. augusta oslávi 33. narodeniny, sú OH v Tokiu už štvrté v kariére. V olympijskom ringu v Kokugikan Aréne rozšíril svoju zbierku medailí z OH o najcennejší kov po tom, ako v roku 2008 získal bronz a na OH v 2012 zlato. Pred piatimi rokmi na olympiáde v Riu vypadol vo štvrťfinále. Pre 26-ročného McCormacka je striebro prvá olympijská medaila.

box - do 69 kg:

finále: Roniel Iglesias - Pat McCormack 5:0

semifinále: McCormack – Walsh (Ír.) bez boja, Iglesias – Zamkovoj (ROC) 5:0

konečné poradie do 69 kg:
1. Roniel Iglesias (Kub.), 2. Pat McCormack (V. Brit.), 3. Aidan Walsh (Ír.) a Andrej Zamkovoj (ROC), 5. Delante Johnson (USA), Bobo-Usmon Baturov (Uzb.), Eskerchan Madijev (Gruz.), Merven Clair (Maur.)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Roniel Iglesias
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy