Francúzi premiérovo do volejbalového finále: V súboji o zlato ich čakajú Rusi

Francúzski volejbalisti sa radujú z postupu to fináleFrancúzski volejbalisti sa radujú z postupu to finále Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

TOKIO - Vo finále olympijského turnaja volejbalistov sa stretnú tím Ruského olympijského výboru (ROC) a Francúzi. Rusi v semifinále vyradili obhajcov titulu Brazílčanov, ktorých zdolali 3:1 na sety. Francúzi si v druhom štvrtkovom dueli poradili s Argentínou 3:0.

V prvom stretnutí bol zlomovým momentom tretí set, v ktorého závere Brazílčania viedli 23:19, no prehrali ho 24:26. Rusi potom zvládli koncovku aj záverečného štvrtého setu a vyhrali ho na 23.

Brazílčania budú vo finále na OH chýbať premiérovo od Sydney 2000. Rusi sa v súboji o zlato predstavia opäť po deviatich rokoch, v Londýne uspeli vo finále práve proti Brazílii.

Ich súperom budú Francúzi, ktorí nedali šancu Argentíne. Zabezpečili si tak historicky prvú medailu na OH, v mužskom i ženskom olympijskom turnaji sa "Les Bleus" dosiaľ nikdy nedostali  tak ďaleko. Argentínčania zabojujú proti Brazílii iba o bronz. Finále je na programe v sobotu o 14.15 SELČ, súboj o bronz o 6.30.