Legenda MotoGP oznámila dôležité rozhodnutie: Rád by som jazdil ďalších 25 rokov, ale...

Legendárny taliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi počas tlačovej konferencieLegendárny taliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi počas tlačovej konferencie

SPIELBERG - Legendárny taliansky motocyklový pretekár Valentino Rossi ukončí po sezóne svoju úspešnú kariéru. Sedemnásobný majster sveta v triede MotoGP to oznámil na štvrtkovej tlačovej konferencii v rakúskom Spielbergu pred Veľkou cenou Štajerska.

Štyridsaťdvaročný Rossi debutoval v seriáli MS v roku 1996, o rok neskôr získal prvý titul v kubatúre do 125 cm3 vo farbách Aprilie. O dva roky neskôr s tým istým tímom ovládol celkové hodnotenie v triede do 250 cm3.

Legendárny taliansky motocyklový pretekár Galéria fotiek (3)

Neskôr sa stal ikonou kráľovskej triedy MotoGP. S Hondou vyhral šampionát trikrát (2001, 2002, 2003) a s Yamahou štyrikrát (2004, 2005, 2008, 2009). Počas svojej kariéry vyhral 115 pretekov a v historických tabuľkách mu patrí druhé miesto za krajanom Giacomom Agostinim (122 víťazstiev, 15 titulov).

Legendárny taliansky motocyklový pretekár Galéria fotiek (3)

"Nebolo ľahké učiniť toto rozhodnutie. Rád by som jazdil ešte ďalších 25 rokov, žiaľ, niečo také nie je možné. Nadišiel čas skončiť, táto sezóna je pre mňa posledná v kariére. Bola to úžasná kapitola v mojom živote a veľká zábava," citovala Rossiho agentúra AP. V prebiehajúcej sezóne figuruje Rossi na 19. mieste klasifikácie MotoGP so ziskom 17 bodov.

Viac o téme: Valentino Rossi
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy