Tréner Weiss je po zápase spokojný: Mrzí ma inkasovaný gól, doma to musíme zvládnuť

Tréner Slovana Vladimír WeissTréner Slovana Vladimír Weiss Zdroj: TASR/Martin Baumann

GIBRALTAR - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy UEFA na pôde gibraltárskeho tímu Lincolnu Red Imps 3:1. Na gól Gurama Kashiu nadviazali po prestávke Jaromír Zmrhal a Ezekiel Henty, prehru outsidera zmiernil z jedenástky Liam Walker. Tréner hostí Vladimír Weiss hodnotil výkon svojich zverencov veľmi pozitívne, aj keď ho mrzel strelený gól domácich, ktorý vyplynul z nepozornosti hráčov Slovana.

Vladimír Weiss st., tréner ŠK Slovan: "Pred zápasom by som bol s výsledkom 3:1, samozrejme, spokojný. Dostali sme však zbytočný gól. Za stavu 3:0 sme išli striedať, hovoril som, že treba dohrať zápas. My namiesto toho urobíme chybu, dostaneme z toho gól a súper mal potom ešte šance. Prízvukoval som, že s Gruzínskom som tu zažil ten istý priebeh, viedli sme vtedy 2:0, a o minútu bolo 2:2, z nepozornosti. Výsledok je však, samozrejme, dobrý, máme kvalitu, aby sme to doma uhrali, o tom som presvedčený. Musíme hrať pozorne 90 minút a lepšie zvládnuť finálne situácie. Prvý polčas sme hrali s tromi strednými obrancami, po zranení Myentyho Abenu sme sa vrátili do štvorky, keď Vernon striedal naľavo. Chceli sme držať šírku ihriska, aby sa domáci hráči unavili v systéme 4-4-2, keď museli veľa behať. Na prvýkrát to bolo relatívne slušné, je to dobrý spôsob hry, aj keď niekedy ťažký pre niektorých hráčov. Malo to svoj efekt, žiaľ, na druhý polčas sme to museli meniť. Pri klasickom systéme 4-2-3-1 sme si vypracovali dve gólové šance a dali sme na 3:0. Takéhoto súpera v takomto zápase sme mohli ´zabiť´ na 4:0 či 5:0, aby sa už nevrátil do hry. Mrzí ma inkasovaný gól. Doma to musíme zvládnuť, na odvetu sa dobre pripravíme."

Viac o téme: Vladimír Weiss ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, Športky