Slováci v príprave nezvládli derby: Proti Čechom sme neuhrali ani set

Marek KardošMarek Kardoš Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v piatok v Hradci Králové v prvom prípravnom stretnutí pred septembrovými majstrovstvami Európy s Čechmi 0:3. Domáci volejbalisti získali po najtesnejšom dvojbodovom víťazstve aj dodatkový set.

Slováci, ktorí odcestovali do Česka bez pätice Michalovič, Gavenda, Ondrovič, Kováč, Porubský, počas väčšiny zápasu ťahali za kratší koniec. V treťom sete viedli 16:14, ale aj záver tejto časti zvládli lepšie Česi, ktorí si v 51. vzájomnom súboji vybojovali jubilejnú 30. výhru (30-21). Najviac bodujúcim hráčom SR bol s 12 bodmi kapitán Tomáš Kriško.

Oba tímy si v Hradci Králové zmerajú sily aj v sobotu o 17.00 h. V rámci prípravy na EuroVolley sa tím trénera Mareka Kardoša predstavia aj na augustovom turnaji v severomacedónskom Skopje spoločne s domácim výberom, Čiernou Horou a Izraelom a v generálke na šampionát nastúpia v Nitre proti Portugalsku (27.-28. augusta). Informoval web Slovenskej volejbalovej federácie.