Pre zlato si dokráčal vo veľkom štýle: Brazílsky boxer knokautoval ukrajinského súpera

Brazílsky boxer Hebert Sousa získal zlatú medailuBrazílsky boxer Hebert Sousa získal zlatú medailu Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

TOKIO - Brazílsky boxer Hebert Sousa triumfoval na olympiáde v Tokiu v kategórii do 75 kg. Vo finále knokautoval Ukrajinca Oleksandra Chyžniaka. Bronzovú medailu získali zdolaní semifinalisti Eumir Marcial z Filipín a Gleb Bakši z tímu ROC.

Kategóriu do 52 kg vyhral Brit Yafai

Olympijským šampiónom v mušej váhe do 52 kg sa stal britský boxer Galal Yafai. Vo finále zdolal Filipínčana Carla Paalama 4:1. Bronzové medaily získali Japonec Rjomei Tanaka a Saken Bibossinov z Kazachstanu.

Olympijským šampiónom v mušej Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

Bulharka Željazkovová Krastevová vyhrala kategóriu do 51 kg

Bulharská boxerka Stojka Željazkovová Krastevová získala zlato v kategórii do 51 kg. Vo finále zdolala Turkyňu Buse Naz Cakirogluovú 5:0. Bronzové medaily získali neúspešné semifinalistky Chuang s'-ao-wen z Taiwanu a Cukimi Namikiová z Japonska.

Turkyňa Sürmeneliová triumfovala vo finále kategórie do 69 kg

Turecká boxerka Busenaz Sürmeneliová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu vo welterovej váhe do 69 kg. Úradujúca majsterka sveta a nasadená jednotka zdolala v súboji o zlato Číňanku Ku Chung 3:0 na body. Bronz si vybojovali semifinalistky Lovlina Borgohainová z Indie a Američanka Oshae Jonesová.

Viac o téme: Hebert Sousa Galal Yafai Stojka Željazkovová Krastevová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy