Volejbalisti nezvládli ani odvetné derby: V príprave na ME sme s Čechmi opäť neuhrali ani set

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Martin Baumann

HRADEC KRÁLOVÉ - Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani v druhom prípravnom stretnutí v Hradci Králové s domácim Českom. Po piatkovej prehre 0:3 podľahli súperovi rovnakým pomerom aj v sobotu. S pozmenenou zostavou prehrali aj v dodatkovom sete (9:25). Stretnutia boli pre Slovákov prípravou na septembrové majstrovstvá Európy (1. - 19. 9.).

Družstvo trénera Mareka Kardoša, ktorému v Česku z viacerých dôvodov chýbalo kvinteto Michalovič, Gavenda, Ondrovič, Kováč, Porubský, aj v druhom vzájomnom súboji najmä doťahovalo náskok súpera, ktorý na domácej palubovke od úvodu dominoval. Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol s 15 bodmi smečiar Matej Paták, na českej strane získali po 13 bodov univerzál Jan Hadrava a smečiar Martin Licek.

V rámci prípravy na EuroVolley sa Slováci predstavia aj na turnaji v severomacedónskom Skopje (19. - 21. 8.) spoločne s domácim výberom, Čiernou Horou a Izraelom a v generálke na šampionát nastúpia v Nitre proti Portugalčanom (27. - 28. 8.). Na majstrovstvách Európy bude Slovensko účinkovať v D-skupine v Tallinne a o štyri osemfinálové miestenky zabojuje proti Francúzom, domácim Estóncom, Lotyšom, Chorvátom a Nemcom. Slováci sa na ME predstavia ôsmykrát po sebe a celkovo po jedenásty raz. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

prípravný zápas mužov - sobota:

Česko - Slovensko 3:0 (17, 20, 16) - dodatkový set 25:9

Česko: Vašina 10, Polák 6, Hadrava 13, Licek 13, Sedláček 9, Janouch 1, liberá Pfeffer a Moník (Finger 0, P. Bartoš 0, Indra 6). Tréner: J. Novák.

Slovensko: M. Zeman 1, Lamanec 0, Paták 15, Mačuha 6, F. Palgut 0, Kriško 1, liberá Ľ. Nemec a Turis (M. Petráš 1, Firkaľ 9, Pokopec 4, Kyjanica 0). Tréner: M. Kardoš.

Zostava SR v dodatkovom sete: F. Palgut 0, Pokopec 2, Mačuha 0, Firkaľ 3, Ihnát 1, Kyjanica 1, liberá Ľ. Nemec a Turis (Goč 0).

Viac o téme: Slovensko Česko