Vodní pólisti Srbska obhájili olympijské zlato: Vo finále zdolali Grécko

Vodní pólisti Srbska obhájili olympijské zlatoVodní pólisti Srbska obhájili olympijské zlato Zdroj: SITA/AP/Mark Humphrey

TOKIO - Vodní pólisti Srbska obhájili olympijské zlato, keď vo finálovom zápase na hrách v Tokiu zdolali Grécko 13:10. Bronz získali hráči Maďarska po víťazstve nad Španielskom 9:5.

Deväťnásobní olympijskí šampióni Maďari získali prvý cenný kov pod piatimi kruhmi od triumfu v roku 2008. Finálový zápas priniesol drámu, hoci po prvej štvrtine to vyzeralo na pomernej jasné víťazstvo Srbov. Tí viedli 6:3, no Gréci vyrovnali a v druhej a tretej štvrtine mali možnosť gólovo odskočiť súperovi. To sa podarilo Srbom v záverečnej časti, v ktorej od stavu 10:10 upravili na 13:10 a rozhodli o svojom víťazstve.

Srbi získali druhé olympijské zlato po sebe, predtým boli dvakrát bronzoví. Pre Grécko je striebro z olympiády historický úspech. Ich doterajšie maximum bolo 4. miesto z domácich OH v roku 2004.

vodné pólo - muži
finále:
Srbsko - Grécko 13:10 (6:3, 2:4, 2:2, 3:1)

o 3. miesto:
Maďarsko - Španielsko 9:5 (3:3, 2:2, 1:0, 3:0)

konečné poradie: 1. Srbsko, 2. Grécko, 3. Maďarsko, 4. Španielsko, 5. Chorvátsko, 6. USA, 7. Taliansko, 8. Čierna Hora, 9. Austrália, 10. Japonsko, 11. Kazachstan, 12. JAR

Viac o téme: Grécko Srbsko Vodné pólo