Cruz vybojoval pre Kubu štvrté boxerské zlato: Uzbek Džalolov triumfoval v superťažkej kategórii

Kubánsky boxer Andy Cruz oslavuje po tom, ako získal zlatú medailuKubánsky boxer Andy Cruz oslavuje po tom, ako získal zlatú medailu Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

TOKIO - Mužskú ľahkú váhu do 63 kg na OH 2020 v Tokiu vyhral kubánsky boxer Andy Cruz. V nedeľnom finálovom súboji si poradil s Američanom Keyshawnom Davisom 4:1 na body. Bronz získali Hovhannes Bačkov z Arménska a Austrálčan Harrison Garside.

 Dvojnásobný svetový šampión Cruz vybojoval pre Kubu štvrté boxerské zlato v Tokiu.

Kubánsky boxer Andy Cruz Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

Írka Harringtonová získala zlatú medailu v kategórii do 60 kg

Írska boxerka Kellie Anne Harringtonová získala na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v hmotnostnej kategórii do 60 kg. Svetová šampiónka z roku 2018 zdolala vo finálovom dueli Beatriz Ferreirovú z Brazílie 5:0 na body. Bronz získali Sudaporn Seesondeeová z Thajska a Fínka Mira Potkonenová.

Uzbek Džalolov získal zlato v superťažkej kategórii

Uzbecký boxer Bachodir Džalolov získal na OH 2020 v Tokiu zlatú medailu v superťažkej hmotnostnej kategórii nad 91 kg. Vo finálovom súboji zdolal Američana Richarda Torreza jasne 5:0 na body. Jedným z arbitrov duelu bol Slovák Radoslav Šimon.

Uzbecký boxer Bachodir Džalolov Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Frank Franklin II

Bronz si vybojovali Brit Frazer Clarke a Kamšybek Kunkabajev z Kazachstanu. Džalolov je svetový šampión z roku 2019. Mužská reprezentácia boxerov USA naďalej čaká na prvé olympijské zlato od roku 2004.

Britka Priceová vybojovala zlato v kategórii do 75 kg

Britská boxerka Lauren Priceová triumfovala na OH 2020 v Tokiu v hmotnostnej kategórii do 75 kg. Svetová šampiónka a víťazka Európskych hier z roku 2019 si vo finále poradila s Číňankou Li Čchien jednoznačne 5:0 na body. Bronz získali Nouchka Fontijnová z Holandska a Zenfira Magomedalievová z tímu Ruského olympijského výboru (ROC).

Britská boxerka Lauren Priceová Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Themba Hadebe

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Andy Cruz Lauren Priceová Bachodir Džalolov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy