Plzeň využila presilovku na obrat so Slováckom, Jablonec po prehre s Celticom v lige remizoval

Jhon Mosquera a gólové oslavy futbalistov PlzneJhon Mosquera a gólové oslavy futbalistov Plzne Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká futbalová liga pokračovala v nedeľu zápasmi 3. kola. Po štvrtkovej prehre v predkole Európskej ligy s Celtikom Glasgow 2:4 remizoval Jablonec na domácom trávniku s Bohemians 1905 2:2, keď hostia zachránili bod gólom z pokutového kopu v nadstavenom čase zápasu. V druhom popoludňajšom zápase medzi Pardubicami a Mladou Boleslavou sa zrodila remíza 1:1.

V záverečnom zápase nedeľňajšieho programu Viktoria Plzeň zdolala Slovácko 2:1. Hostia sa ujali vedenia v 23. minúte, keď ich prvú šancu využil Václav Jurečka. Slovácko hralo od záveru prvého polčasu v oslabení po vylúčení Stanislava Hofmanna, čo Plzeň dokázala po zmene strán využiť na otočenie výsledku. Najskôr v 67. minúte vyrovnal Jean-David Beauguel a v 83. minúte strelil víťazný gól Jhon Mosquera.