FOTO Veľký prešľap MOV na olympiáde: Strieborného Sabbatiniho dekorovali na zlom stupienku!

Slovenský golfista Rory Sabbatini získal striebornú medailu na LOH v TokiuSlovenský golfista Rory Sabbatini získal striebornú medailu na LOH v Tokiu Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

BRATISLAVA/TOKIO - Jedným z mimoriadne úspešných športovcov na uplynulej olympiáde v Tokiu bol golfista Rory Sabbatini. Ten prekvapivo vybojoval pre Slovensko striebornú medailu.

Sabbatini sa na ceste za striebrom vyšplhal zo 17. miesta po 3. kole. Najlepší výkon predviedol v poslednom kole, zároveň vytvoril v 4. kole olympijský rekord ihriska so skóre 10 pod par. Ukázal tak krásu športu, no organizátori olympiády až tak nie.

Počas medailovej dekorácie totiž urobili fatálnu chybu, keď slovenského golfistu usmernili na stupenok pre bronzového medailistu. V eufórii z obrovského úspechu si to zrejme neuvedomil ani rodák z juhoafrického Durbanu.

Rory Sabbatini stojí po ľavici víťaza, no ako strieborný medailista mal stáť po pravici