Obrovská pocta pre Petru Vlhovú! Stala sa najmladšou obyvateľkou, ktorej sa to podarilo

Petra Vlhová a primátor Liptovského Mikuláša Ján BlcháčPetra Vlhová a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Celková víťazka Svetového pohára v alpskom lyžovaní Petra Vlhová sa v piatok stala čestnou občiankou mesta Liptovský Mikuláš. Ocenenie získala za reprezentáciu a šírenie dobrého mena mesta. Primátor Ján Blcháč jej ho odovzdal počas podujatia Švábkafest.

Vlhová priniesla fanúšikom na Námestie osloboditeľov ukázať veľký krištáľový glóbus. Zdôraznila, že Liptovský Mikuláš pre ňu vždy bude domovom. Pre médiá povedala, že po triumfe v sezóne 2020/2021 ju veľmi mrzelo, že trofej nemohla ukázať fanúšikom.

"Bohužiaľ, je takýto rok a museli sme sa s tým zmieriť. Bez fanúšikov si to športovec síce užije, ale keď sú tam, je to úplne iné. Dúfam, že tento rok sa to trošku povolí, bude to lepšie a fanúšikovia budú opäť na pretekoch," uviedla slovenská lyžiarka.

Udelenie čestného občianstva pre Vlhovú schválili poslanci liptovskomikulášskeho mestského zastupiteľstva na júnovom rokovaní. Primátor pripomenul, že 26-ročná lyžiarka sa stala najmladšou čestnou občiankou mesta. "Je to osobnosť, ktorá sa vyprofilovala vďaka svojej pracovitosti a podpore rodiny. Som rád, že robí dobré meno mestu," povedal Blcháč.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Petra Vlhová Ján Blcháč
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy