VIDEO Španielska hviezda si frustráciu vybila na motorke: Vnútorná explózia sa mi vymkla z rúk!

Maverick ViňalesMaverick Viňales Zdroj: Profimedia

VIEDEŇ - Španielsky motocyklista Maverick Viňales sa ospravedlnil továrenskému tímu Yamaha za to, ako pred týždňom pri Veľkej cene Štajerska zaobchádzal so svojím strojom.

Dvadsaťšesťročný jazdec tento víkend na rovnakom okruhu v Spielbergu na štarte chýba, pretože ho stajňa pred rakúskou Grand Prix suspendovala. Už v júni sa Viňales s Yamahou dohodol na predčasnom ukončení zmluvy a po sezóne by mal podľa špekulácií zamieriť do Aprilie.

Trest dostal za nešetrné zaobchádzanie s motocyklom. Podľa všetkého išlo o to, že v posledných troch kolách a ešte pri príchode do boxov opakovane vytočil motor až k obmedzovaču otáčok, takže hrozilo jeho zničenie. Podľa médií to vyplýva z telemetrických dát i videozáznamu.

"Ospravedlňujem sa, bola to chyba," povedal Viňales v kajúcnom rozhovore s televíznou stanicou Sky Sport. "Som z toho smutný, tá situácia je zvláštna. Nahromadila sa vo mne frustrácia, pretože posledné preteky neboli také, ako som si v hlave predstavoval," pokračoval.

Bývalý majster sveta v kategórii Moto3 vyhral otváracie preteky sezóny, potom bolo na dlho jeho maximom piate miesto a v dvoch z posledných troch pretekov nebodoval, hoci medzitým skončil druhý v Assene. V Spielbergu sa pri nepodarenom závode neovládol. "Bola vo mne frustrácia, vnútorná explózia, ktorá sa mi vymkla z rúk. Ospravedlňujem sa Yamahe za to, že som išiel spôsobom, ktorý nie je správny," povedal Viňales.

V aktuálnom šampionáte je Viňales po 10 z 18 pretekov priebežne šiesty so stratou 77 bodov na vedúceho tímového kolegu Fabia Quartarara z Francúzska. Yamaha za neho pre súťažný víkend vo Spielbergu nepovolala náhradníka.

Viac o téme: Maverick Viňales Yamaha Veľká cena Štajerska MotoGP
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: MotoGP
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy