Rekordný Grealish aj avizovaný príchod Kanea priniesli kritiku: Guardiola sa vyjadril k obvineniam!

Pep GuardiolaPep Guardiola Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

MANCHESTER - Tréner futbalistov Manchestru City Pep Guardiola sa ohradil proti obvineniam, že klub porušuje pravidlá finančného fair play. Španielsky kouč vyzval kritikov, aby tvrdenia podložili dôkazmi.

City bolo kvôli údajnému nadhodnoteniu príjmov od sponzorov minulý rok vo februári vylúčené na dva roky z európskych pohárov. Šesťnásobný anglický majster potom ale uspel s odvolaním na arbitráž. Súd v Lausanne vlani v júli trest zrušil a manchesterský celok nakoniec musel zaplatiť len pokutu, navyše zníženú z pôvodných tridsiatich miliónov eur na desať.

Teraz však klub opäť čelí kritike za obchádzanie pravidiel. Nedávno totiž priviedol za 100 miliónov libier stredopoliara Jacka Grealisha z Aston Villy a urobil z neho najdrahšieho hráča v histórii anglickej ligy. Podľa Guardiolu bol však transfer možný vďaka tomu, že za predchádzajúcich dvanásť mesiacov City predalo hráčov za 60 miliónov libier. "Kvôli pravidlám máme obmedzenia a sme na tom rovnako ako všetci ostatní," povedal Guardiola.

Pep Guardiola a Jack Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

"A potom už je to len o tom, akým smerom sa vydáte. Niektorí majitelia chcú zarábať, ostatní samozrejme nechcú prerábať, ale keď môžu minúť za posily, tak to urobia," pridal. "Každý rok sme prešli kontrolou, ktorú musí absolvovať každý. Ak robíme niečo zle, tak nech nám to dokážu," vyhlásil Guardoila. "Navyše nákupy nie sú zárukou úspechu," dodal.

"V Barcelone sme dvakrát vyhrali Ligu majstrov so siedmimi odchovancami z akadémie, ktorí nás nič nestáli. Každý klub ide svojou cestou," uviedol tréner City, ktoré by podľa britských médií malo ešte priviesť útočníka Harryho Kanea z Tottenhamu za 120 miliónov libier.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City FC Harry Kane Jack Grealish
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy