VIDEO Barcelona vstúpila do novej éry víťazne: Proti San Sebastianu zažiaril Braithwaite

Martin Braithwaite oslavuje gól BarcelonyMartin Braithwaite oslavuje gól Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - FC Barcelona už bez Argentínčana Lionela Messiho zdolala doma San Sebastian 4:2. Domáci sa ale zahrávali s ohňom, keďže v druhom polčase viedli 3:0 a v závere dvakrát inkasovali. Víťazstvo pre tím holandského kouča Ronalda Koemana zabezpečil dvoma gólmi dánsky útočník Martin Braithwaite, v nadstavenom čase ho upokojil presným zásahom Sergi Roberto.

Futbalisti španielskeho majstra Atlética Madrid vstúpili úspešnej do novej sezóny La Ligy. V nedeľnom 1. kole zvíťazili na pôde Celty Vigo 2:1 po dvoch góloch krídelníka Angela Correu. Na jeho prvý zásah ešte dokázal odpovedať Iago Aspas z penalty, no zverenci trénera Diega Simeoneho uspeli po ďalšom presnom zakončení Argentínčana v 64. minúte.

La Liga - 1. kolo:

FC Barcelona - Real Sociedad San Sebastian 4:2 (2:0)
Góly: 45.+2 a 59. Braithwaite, 19. Pique, 90.+1 Roberto - 82. Lobete Cienfuegos, 85. Oyarzabal

Celta Vigo - Atlético Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 59. Aspas (z 11 m) - 23. a 64. Correa, ČK: 90.+6 Mallo - 90.+6 Hermoso

Viac o téme: Atlético Madrid Celta Vigo Angel Correa