Holandská legenda si môže biť hlavu o múr: Účastník Ligy majstrov za bizarnú chybu kruto zaplatil!

Mark van Bommel pri premiére neustrážil počet striedaníMark van Bommel pri premiére neustrážil počet striedaní Zdroj: Profimedia

BERLÍN - Futbalisti Wolfsburgu boli kvôli zlému striedaniu vylúčení z Nemeckého pohára. V prvom kole síce nad Münster vyhrali 3:1 po predĺžení, nemecký zväz ich však za porušenie pravidiel zo súťaže vyradil.

Nový tréner Wolfsburgu Mark van Bommel pred necelými dvoma týždňami v normálnej hracej dobe, v ktorej bundesligový favorit vyrovnal v poslednej minúte, vystriedal troch hráčov. Rovnaký počet zmien urobil debutant na lavičke aj v predĺžení, v ktorom hostia rozhodli o postupe.

Rozhodcovia si pochybenie všimli až neskôr a Münster sa deň po zápase odvolal. Komisia nemeckého zväzu mu po včerajšom päťhodinovom rokovaní prisúdila víťazstvo 2:0. V druhom kole sa celok zo štvrtej ligy predstaví na konci októbra.

Viac o téme: Mark van Bommel VfL Wolfsburg Munster