FOTO Shiffrinovej miláčik je v tom až po uši: Tomu sa povie skutočná láska!

MIkaela Shiffrinová a Aleksander Aamodt KildeMIkaela Shiffrinová a Aleksander Aamodt Kilde Zdroj: Instagram/mikaelashiffrin

BRATISLAVA – Všetko zlé je na niečo dobré. Mikaelu Shiffrinovú a Aleksandra Aamodta Kildeho nespája len láskyplné puto, ale aj dramatické udalosti, s ktorými sa museli v nedávnej minulosti popasovať. A možno aj vďaka tomu sú dnes spolu.

Kým v prípade nórskeho lyžiara šlo "len" o vážne zranenie kolena, ktoré mu už v januári ukončilo sezónu, americkú superhviezdu zasiahlo tragické úmrtie jej otca Jeffa, ktorý zahynul po páde zo strechy.

Kilde sa v rozhovore pre nórske noviny Verdens Gang rozrozprával o tom, kedy to medzi ním a najlepšou slalomárkou histórie zaiskrilo. "Niekedy sa stane, že zo zlých vecí vzíde aj niečo dobré," uviedol na úvod svojho vyznania víťaz Svetového pohára zo sezóny 2019/20.

Hoci sa poznajú už šesť rokov, na partnerský vzťah to nikdy nevyzeralo. "Občas sme prehodili zopár slov, veľmi ma podporovala. Mikaela mala za sebou úspešnú sezónu, ale so smrťou otca sa ešte úplne nevyrovnala," povedal Kilde.

Kamarátstvo sa však neskôr zmenilo na lásku. "Boli sme si navzájom akýmisi sparringpartnermi. Niečo sme si dávali a niečo brali," dodal partner dlhoročnej súperky Petry Vlhovej.

O tom, že svet športu má ďalší hviezdny pár, sa šuškalo už dlhšie, no čerství zaľúbenci si dali načas, kým vyšli s pravdou von. "Keď vieš, tak vieš. A teraz to už vieš," napísal urastený lyžiar na sociálnu sieť pod roztomilú fotku, na ktorej sú so Shiffrinovou vysmiati od ucha k uchu.

Prečo by sme sa mali skrývať?

Odvtedy sa od seba nepohli ani na krok. Spoločne trénujú, zabávajú sa a fanúšikov zásobujú vtipnými fotkami a videami. "Rozhodli sme sa, že k tomuto kroku pristúpime pred sezónou. Potvrdili sme to, pretože by potom prišlo len na klebety. Ak niečo funguje tak dobre, prečo by sme sa mali skrývať?" zamyslel sa 28-ročný Nór.

Šesťnásobný víťaz pretekov SP si v úvode tohto roka pred štartom na slávnom podujatí v Kitzbühel roztrhol väzy v kolene. Vážny pád prišiel v najhoršej možnej chvíli. Kilde bol podľa vlastných slov v životnej forme a v celkovom poradí sa nachádzal na druhom mieste za Francúzom Alexisom Pinturaultom.

V ťažkých chvíľach mu Shiffrinová veľmi pomohla. "Mika je naozaj milé dievča. V podstate je dobré, že som sa zranil - inak zvyčajne nemám čas sa zamilovať," priznal Kilde pre Blick.

Aktuálne sa už jeden z najlepších zjazdárov sveta naplno venuje príprave na novú sezónu, počas ktorej ho čaká aj olympiáda v čínskom Pekingu.

Viac o téme: Aleksander Aamodt Kilde Mikaela Shifrinová
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Mikaela Shiffrin
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy