Prvé slová po skvelom úspechu našich basketbalistov: Čo môžem povedať, stal sa zázrak!

Andre Jones a Michal Fusek bránia slovenský kôšAndre Jones a Michal Fusek bránia slovenský kôš Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

SKOPJE - Slovenská mužská basketbalová reprezentácia postúpila z F-skupiny predkvalifikácie majstrovstiev sveta 2023. V rozhodujúcom stretnutí v severomacedónskom Skopje zdolala domáci výber 88:72. Zápas potrebovala vyhrať minimálne o 15 bodov, aby obsadila postupové 2. miesto v skupine. Slovensko si po piatich rokoch zahrá riadnu kvalifikáciu na vrcholné podujatie.

Hlasy po zápase

Oleg Meleščenko, tréner Slovenska: "Čo môžem povedať, stal sa zázrak. To je prvý zápas, že ak chceme hrať, tak som videl to, že naša práca priniesla výsledky. Chcem pogratulovať celému Slovensku, som veľmi vďačný za chalanov, ktorí hrali vynikajúci basketbal. Severnému Macedónsku nešlo o nič, ale tiež majú rešpekt, nemôžu prehrať. Tiež bojovali do konca, šťastie bolo našťastie na našej strane. Gratulujem realizačnému tímu a SBA, ale najviac chalanom, ktorí uverili v to, čo sme im ponúkli ako tréneri. Teraz budeme mať konfrontáciu s najlepšími a budeme rásť. Ďakujem vám veľmi pekne."

Michael Fusek, hráč Slovenska: "Som určite rád za svoj výkon. Konečne som sa chytil tým, čo viem robiť - rýchlymi protiútokmi, smečmi a doskokmi. Potom som si už začal veriť a konečne tá moja hra vyzeral tak, ako má. Postup znamená veľmi veľa. Odzrkadlilo sa, že sme cez letá a na jeseň pracovali. Konečne sme sa posunuli niekde ďalej a môžeme dokázať, že vieme hrať aj s tými lepšími. Určite sa posunieme, keď tam budú tímy ako Španielsko alebo Česko, bude to vyzerať úplne inak, ako keď hráme proti Kosovu alebo Severnému Macedónsku."

konečná tabuľka F-skupiny:

1. S. Macedónsko 4 2 2 270:263 6*
2. SLOVENSKO 4 2 2 259:262 6*
3. Švajčiarsko 4 2 2 249:253 6

* - postup do kvalifikácie MS 2023

Viac o téme: Slovensko Oleg Meleščenko Michal Fusek Severné Macedónsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy