VIDEO Trabzonspor s Hamšíkom nestačil na Mourinhov AS Rím, kapitán Bero pri remíze Arnhemu

Marek Hamšík a Eldor ŠomurodovMarek Hamšík a Eldor Šomurodov Zdroj: SITA/AP

BRATISLAVA - Futbalisti Maccabi Tel Aviv zvíťazili v prvom zápase play off Európskej konferenčnej ligy 2021/2022 na pôde kazašského Šachtaru Karagandy 2:1. Na umelej tráve Astana Areny v Nur-Sultane síce domáci išli do vedenia v 73. minúte, ale vzápätí favorizovaní hostia dvoma zlepenými gólmi priebeh otočili. Tel Aviv v 3. predkole vyradil slovenského zástupcu Spartak Trnava. Odveta je na programe o týždeň v Izraeli.

Hráči Viktorie Plzeň si vypracovali dobrú pozíciu pred odvetou, keď doma zdolali CSKA Sofia 2:0. Už v 11. minúte otvoril skóre Milan Havel, po zmene strán pridal druhý zásah Jhon Mosquera. Slovenský stredopoliar Miroslav Káčer nastúpil v drese Plzne v 75. minúte.

Jeho krajan Jakub Sylvestr odohral za Žalgiris Vilnius 62 minút a videl žltú kartu. Litovský klub remizoval na svojom ihrisku s nórskym tímom Bodo/Glimt 2:2.

Trabzonspor prehral na domácom ihrisku s AS Rím 1:2. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík absolvoval za domácich celý zápas.

Sklamaní hráči AS Rím Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP

Plnú minutáž s kapitánskou páskou si pripísal aj Matúš Bero, jeho Vitesse Arnhem remizoval v Bruseli s Anderlechtom 3:3. Slovenský stredopoliar inkasoval žltú kartu.

Feyenoord Rotterdam deklasoval Elfsborg 5:0. Slovenský útočník Róbert Boženík nastúpil v 67. minúte.

1. zápasy play off EKL 2021/2022

Pacos Ferreira - Tottenham Hotspur 1:0 (1:0)
Gól: 45. Lucas Silva

Anderlecht Brusel - Vitesse Arnhem 3:3 (2:1)
Góly: 10. a 34. Raman, 90. Verschaeren - 31. Dasa, 46. Frederiksen, 72. Tannane
/M. Bero (Arnhem) odohral celý duel a v 36. min videl ŽK/

Feyenoord Rotterdam - Elfsborg 5:0 (3:0)
Góly: 25., 37. a 48. Sinisterra, 30. Jahanbakhsh, 59. Linssen, ČK: 80. Bijlow - 61. Holst po 2. ŽK
/R. Boženík (Feyenoord) hral od 67. min/

PAOK Solún - NK Rijeka 1:1 (0:1)
Góly: 90.+4 Galešič (vl.) - 33. Lepinjica

Stade Rennes - Rosenborg Trondheim 2:0 (1:0)

Neftči Baku - Maccabi Haifa 3:3 (0:1)
Góly: 50. a 66. Lawal, 72. Machmudov - 78. a 90.+6 Chery, 9. Atzili, ČK: 77. Zulfugarli (Baku) po 2. ŽK

Viktoria Plzeň - CSKA Sofia 2:0 (1:0)
Góly: 11. Havel, 72. Mosquera
/M. Káčer nastúpil v 75. min, M. Tvrdoň (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov/

Riga FC - Lincoln Red Imps 1:1 (0:0)
Góly: 61. Vakulko - 72. Carralero

Žalgiris Vilnius - Bodo/Glimt 2:2 (1:0)
Góly: 7. Kis, 90.+2 Diaw - 49. a 54. Saltnes