VIDEO Po skvelom výkone obrovské sklamanie: Forsterovú diskvalifikovali vo finále na 100 m prekážok

Viktória ForsterováViktória Forsterová Zdroj: Facebook/Slovenský atletický zväz

NAIROBI - Slovenskú atlétku Viktóriu Forsterovú diskvalifikovali v sobotňajšom finále behu na 100 metrov prekážok na juniorských majstrovstvách sveta. V kenskom Nairobi pôvodne finišovala piata (28,22 s), ale po kolízii s prekážkou, pre porušenie pravidiel ju dodatočne diskvalifikovali.

Zvíťazila Jamajčanka Ackera Nugentová za 12,95 sekundy, druhá dobehla Estónka Anna Maria Millendová (13,45) a tretia bola Maďarka Anna Tóthová (13,58).

Preteky dokončili len štyri šprintérky zo sedmičky štartujúcich. Forsterová, ktorá predtým skončila na hladkej stovke šiesta, zaváhala na ôsmej prekážke. "Všetky aktérky finále išli úplne na doraz a z toho vyplynuli aj chyby. Bohužiaľ, smola neobišla ani Viktóriu. V momente, keď sa dostala na tretiu priečku, kolenom zachytila ôsmu prekážku. Viktórii však nemám čo vytknúť. Bojovala o čo najlepšie umiestenie, no a keď na atletických juniorských MS idete do súboja o medaily, musíte ísť na hranu. Hranica medzi úspechom a neúspechom je veľmi, veľmi tenká a dnes sme toho boli svedkom," povedala Forsterovej trénerka Katarína Adlerová na oficiálnom webe Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Dorastenka Terézia Kurucová obsadila v chôdzi na 10.000 m pätnástu priečku časom 51:33,80 min. Druhá slovenská zástupkyňa v súťaži Alžbeta Ragasová skončila osemnásta za 52:34,58.

Viac o téme: Viktória Forsterová