VIDEO Ani Pekarík nezabránil obratu súpera na ihrisku Herthy, nečakané zlyhanie Dortmundu

Lukas Nmecha a jeho gólové oslavyLukas Nmecha a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín prehrali v sobotnom domácom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej súťaže s VfL Wolfsburg 1:2. Od 60. minúty síce viedli vďaka premenenej jedenástke Dodiho Lukebakia, v závere riadneho hracieho času však dvakrát inkasovali. Prehre nezabránil ani slovenský pravý obranca Peter Pekarík, ktorý odohral celý zápas.

Hráči Borussie Dortmund nečakane podľahli domácemu Freiburgu 1:2. Na jeho ihrisku pritom prehrali aj vo februári v 20. kole uplynulej sezóny rovnakým výsledkom. O góly domácich sa postarali v úvodoch oboch polčasov Vincenzo Grifo a Roland Sallai, Dortmund znížil vďaka vlastnému gólu Yannika Keitela. Pre Borussiu to bola druhá prehra v tomto týždni, v utorok podľahla v nemeckom Superpohári Bayernu Mníchov 1:3.

Borussia Mönchengladbach prehrala na pôde Bayeru Leverkusen jasne 0:4. Slovenský stredopoliar László Bénes sedel na lavičke náhradníkov hostí.