VIDEO Najlepšia šprintérka všetkým ukázala, kam patrí: Útok na svetový rekord!

Elaine Thompsonová-Herahová vyhráva aj šprint  na Diamantovej lige v americkom EugeneElaine Thompsonová-Herahová vyhráva aj šprint na Diamantovej lige v americkom Eugene Zdroj: SITA/AP/Thomas Boyd

EUGENE - Olympijská šampiónka Elaine Thompsonová-Herahová z Jamajky dosiahla na atletickom mítingu Diamantovej ligy druhý najlepší čas histórie na 100 m. V sobotu v americkom Eugene zabehla čas 10,54 s a za svetovým rekordom Florence Griffithovej-Joynerovej z USA z roku 1988 zaostala iba o päť stotín (10,49 s).

výsledky:
ženy:
100 m:
1. Elaine Thompsonová-Herahová 10,54 s, 2. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová 10,73, 3. Shericka Jacksonová (všetky Jam.) 10,76

200 m
1. Mujinga Kambundji (Švaj.) 22,06 s, 2. Gabrielle Thomasová (USA) 22,11, 3. Dina Asherová-Smithová (V. Brit.) 22,19


1500 m
1. Faith Chepngetich Kipyegonová (Keňa) 3:53,23 min, 2. Linden Hallová (Aus.) 3:59,73, 3. Josette Norris (USA) 4:00,07


400 m prek.
1. Dalilah Muhammadová (USA) 52,77 s, 2. Shamier Littleová (USA) 53,79, 3. Gianna Woodruffová (Pan.) 54,20


3000 m prek.
1. Norah Jerutová (Keňa) 8:53,65 min, 2. Courtney Frerichsová (USA) 8:57,77, 3. Hyvin Kiyengová (Keňa) 9:00,05
výška
1. Irina Geraščenková (Ukr.) 1,98 m, 2. Vashti Cunninghamová (USA) 1,98, 3. Kamila Licwinková (Poľ.) 1,90
žrď:
1. Katie Nageotteová (USA) 4,82 m, 2. Holly Bradshawová (V.Brit.) 4,72, 3. Olivia Gruverová (USA) 4,52

Mužskú stovku ovládol De Grasse

Mužskú stovku vyhral Kanaďan Andre De Grasse za 9,74 s pred domácimi šprintérmi Fredom Kerleyom (9,78) a Ronniem Bakerom (9,82).

výsledky:
muži
100 m:
1. Andre De Grasse (Kan.) 9,74 s, 2. Fred Kerley 9,78, 3. Ronnie Baker (obaja USA) 9,82


200 m:
1. Noah Lyles 19,52 s, 2. Kenneth Bednarek 19,80, 3. Josephus Lyles (všetci USA) 20,03


800 m:
Marco Arop (Kan.) 1:44, 51 min, 2. Ferguson Cheruiyot Rotich 1:45,02, 3. Emmanuel Kipkurui Korir (obaja Keňa) 1:45,05


míľa:
1. Jakob Ingebrigtsen (Nór.) 3:47,24 min, 2. Stewart McSweyn (Aus.) 3:48,40, 3. Timothy Cheruiyot (Keňa) 3:51,17


3000 m:
1. Joshua Kiprui Cheptegei (Ug.) 8:09,55 min, 2. Selemon Barega (Et.) 8:09,82, 3. Paul Chelimo (USA) 8:09,83
trojskok
1. Pedro Pichardo (Portug.) 17,63 m, 2. Hugues Fabrice Zango (Bur. Faso) 17,12, 3. Donald Scott (USA) 17,03
guľa
1. Ryan Crouser (USA) 23,15 m, 2. Darlan Romani (Braz.) 21,69, 3. Joe Kovacs (USA) 21,94

Viac o téme: Elaine Thompsonová-Herahová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy