Medailová žatva mladých Sloveniek: Na divokej vode ukázali, že patria medzi elitu!

Slovenské juniorské kajakárky Zuzana Paňková a Ivana ChlebováSlovenské juniorské kajakárky Zuzana Paňková a Ivana Chlebová Zdroj: Facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

SOLKAN - Slovenská vodná slalomárka Zuzana Paňková sa stala juniorskou majsterkou Európy v K1. Na šampionáte v slovinskom Solkane triumfovala v sobotňajšom finále časom 102,02 sekundy pred ďalšou Slovenkou Ivanou Chlebovou, ktorá podčiarkla úspech striebornou medailou (104,94). Bronz patrí Francúzke Emme Vuittonovej (105,42).

Paňková a Chlebová dominovali v celej súťaži, keď na prvých dvoch miestach, len v opačnom poradí, skončili už v kvalifikácii. V semifinále si miesta prehodili a toto poradie zostalo zachované aj vo finále, v ktorom všetky medailistky absolvovali bezchybné jazdy. "Som neskutočne unavená, ale nesmierne šťastná. Ráno som vstala, mala som dobrú náladu. Cítila som silu v rukách, chcela som dať do toho všetko a užiť si to," povedala pre portál canoe.sk Paňková, ktorá pridala aj bronz v novej olympijskej disciplíne extrémny slalom.

Slovenské reprezentantky na pódiových Galéria fotiek (3) Zdroj: Facebook/Slovenská kanoistika - Canoe Slalom Team

Soňa Stanovská získala striebornú medailu v K1 žien do 23 rokov. Vo finále predviedla čistú jazdu a časom 103,48 s nestačila jedine na víťaznú Poľku Klaudiu Zwolinskú (99,58), ktorá triumfovala napriek dvojsekundovej penalizácii. Bronz si vybojovala Češka Tereza Fišerová (103,98). Stanovská si vo výsledkovej listine výrazne polepšila z deviatej priečky v semifinále, v ktorom skončili Michaela Haššová na jedenástej a Kristína Ďurecová na pätnástej pozícii. Slovenky pokračovali v žatve cenných kovov na šampionáte, Paňková, Chlebová i Stanovská boli v piatok členkami víťazných hliadok.

Do finále K1 juniorov sa Filip Stanko prebojoval z prvej pozície, v ňom sa však aj pre dve trestné sekundy umiestnil siedmy (95,80). Ondrej Macúš mal až 52 trestných sekúnd a bol štrnásty (147,77), Iľja Buran nepostúpil z 22. priečky v semifinále. Vo finále K1 mužov do 23 rokov obsadil Adam Gonšenica štrnáste miesto časom 96,31 so štyrmi trestnými sekundami.

MEJ a do 23 rokov v slovinskom Solkane
finále:
extrémny slalom junioriek:
1. Tereza Knéblová (ČR), 2. Dominika Daneková (Poľ.), 3. Zuzana PAŇKOVÁ (SR)
K1 junioriek:
1. Zuzana PAŇKOVÁ 102,02 s (0 tr. s), 2. Ivana CHLEBOVÁ (obe SR) 104,94 (0), 3. Emma Vuittonová (Fr.) 105,42 (0)
K1 juniorov:
1. Martin Rudorfer (ČR) 91,79 (0), 2. Jegor Smirnov (Rus.) 92,00 (0), 3. Jan Ločnikar (Slov.) 93,72 (2), ... 7. Filip STANKO 95,80 (2), 14. Ondrej MACÚŠ 147,77 (52), ... nepostúpil do finále: 22. Iľja BURAN (všetci SR)
K1 žien do 23 rokov
1. Klaudia Zwolinská (Poľ.) 99,58 (2), 2. Soňa STANOVSKÁ (SR) 103,48 (0), 3. Tereza Fišerová (ČR) 103,98 (0), ... nepostúpili do finále: 11. Michaela HAŠŠOVÁ, 15. Kristína ĎURECOVÁ (obe SR)