VIDEO Škandál v českom derby: Fanúšikovia vtrhli na ihrisko, hráč jedného z nich zrazil na zem!

Jan Silný sa v derby dostal do bitky s fanúšikomJan Silný sa v derby dostal do bitky s fanúšikom Zdroj: Screenshot - ČT Sport

BRNO - Futbalisti FC Zbrojovka Brno zvíťazili v 5. kole druhej českej ligy v brnenskom derby s SK Líšeň gólom v nastavení 2:1.

Favoritovi pomohlo vylúčenie domáceho Jana Silného, ​​ktorý dostal červenú kartu po tom, čo v 79. minúte napadol hosťujúceho fanúšika, ktorý vtrhol na trávnik. Zbrojovka sa posunula do čela neúplnej tabuľky.

Hosťov poslal v Líšni krátko po prestávke do vedenia z otočky Hladík, ale v 56. minúte vyrovnal v sklze Ševčík. Zdalo sa, že derby smeruje k remíze, ale v 78. minúte vtrhlo na trávnik niekoľko fanúšikov Zbrojovky.

Domáci útočník Silný jedného z nich chytil okolo krku a zrazil ho na zem. Rozhodca Dúbravský ho za hrubé nešportové správanie vylúčil a presilovku využil v druhej minúte nastavenia Řezníček, ktorý hlavičkou rozhodol. Dal svoj piaty gól za posledné dve kolá.

Totálny skrat, alebo chlapské gesto?

"Totálny skrat nášho útočníka, nemá tam vôbec čo robiť. Nechá sa vylúčiť a zápas potom dohrávame sedemnásť minút aj s nastavením v desiatich. Dostane takého flastra a uvažujem, že ho odtiaľ vyhodím. To si nemôže dovoliť," citoval Brnenský denník trénera Líšne Milana Valachoviča.

Naopak útočník Jan Hladík sa vylúčeného protihráča zastal a upozornil, že fanúšik kopal staršieho usporiadateľa. "Ja pre ten moment pochopenie mám. Je škoda, že to nezvládol niekto z usporiadateľov. 'Silňas' sa podľa mňa zachoval ako chlap," citoval Hladika iDNES.cz.

V druhom dopoludňajšom zápase remizoval Žižkov s Ústím nad Labem bez gólov. Severočesi si v druhej českej lige pripísali tretí nerozhodný výsledok po sebe a patrí im v tabuľke 10. miesto. Viktoria je šiesta.

Viac o téme: FC Zbrojovka Brno Jan Silný SK Líšeň