Slovenky neúspešné aj v druhom zápase ME: S Chorvátskom držali krok len v prvom sete

Na snímke slovenské hráčkyNa snímke slovenské hráčky Zdroj: TASR/HINA/Zvonko KUCELIN

ZADAR - Slovenské volejbalistky neuspeli ani vo svojom druhom zápase na ME 2021. V nedeľnom dueli C-skupiny v Zadare prehrali s domácimi Chorvátkami 0:3. V pondelok o 17.15 h nastúpia vo svojom treťom súboji proti Taliankam, následne sa stretnú ešte so Švajčiarkami a Bieloruskami. Z každej skupiny postúpia do ďalšej fázy turnaja štyri najlepšie tímy.

Slovenky stále čakajú na prvý bod, v piatok podľahli Maďarkám 1:3. Chorvátske reprezentantky nestratili v prvých troch zápasoch ani set, vo štvrtok si poradili so Švajčiarkami a v sobotu s Bieloruskami.

EuroVolley žien 2021 - C-skupina (Zadar/Chor.) - nedeľa:

Chorvátsko - SLOVENSKO 3:0 (21, 14, 13)
Rozhodovali: Paškevič (Rus.), Miklošičová (Slovin.)

Chorvátsko: Milošová 11, Butiganová 11, Fabrisová 11, Ikičová 2, Dumančičová 9, Peričová 2, libero Sainová (Mlinarová 11, Klaričová 0)

Slovensko: M. Žernovičová 5, Abrhámová 1, Palgutová 11, Radosová 10, Pencová 6, Koseková 1, libero Španková (K. Fričová 1, Tereza Hrušecká 0, Kohútová 1)

Slovenky začali v zostave s Radosovou a Žernovičovou na smeči a Palgutovou na pozícii univerzálky a v prvom sete boli od úvodu o krok vpredu - viedli 7:4, po ese Kosekovej 10:6 a keď pri podaní striedajúcej Fričovej odskočili z 15:12 na 19:12, k zisku setu boli blízko. Domáce sa však dokázali vrátiť - šnúrou bodov znížili na 18:19, neskôr vyrovnali na 20:20 a v závere ukončili set sériou piatich bodov (25:21).

Od druhého setu bola na palubovke Hrušecká namiesto Abrhámovej a v úvode prišla na scénu aj debutantka na ME nahrávačka Kohútová namiesto Kosekovej. Chorvátky však už vývoj kontrolovali, viedli 8:1, neskôr 15:7 a bez problémov získali druhý set.

Od tretej časti sa tréner Fenoglio vrátil k základnej zostave, ale domáce pri podaní blokárky Dumančičovej ušli zo 6:5 na 14:5 a dokráčali k tretiemu víťazstvu. Chorvátky prevýšili Slovenky od druhého setu v útoku a celkovo 12:5 na bloky.