VIDEO Vyzliekol si dres po strelení neplatného gólu: Ronaldo mal obrovský kus smoly!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP - Marco Alpozzi

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín odštartovali novú sezónu Serie A remízou na ihrisku Udinese 2:2. Hostia síce viedli v 23. minúte 2:0 po góloch Paula Dybalu a Juana Cuadrada, no v druhom dejstve znížil z penalty Roberto Pereyra a v 83. minúte vyrovnal Gerard Deulofeu.

Cristiano Ronaldo odštartoval len na lavičke náhradníkov a na ihrisko sa dostal po hodine hry. Podľa riaditeľa klubu Pavla Nedvěda to však nesúvisí so špekuláciami o jeho prestupe a uviedol, že to bolo "spoločné rozhodnutie" Ronalda a trénera Massimiliana Allegriho.

Portugalský kanonier mohol rozhodnúť, keď v štvrtej minúte nadstaveného času dostal loptu do siete, no gól preskúmal VAR a neuznal ho pre ofsjad.

Nováčik zo Salernitany prehral v dramatickom zápase v Bologni 2:3. Slovenský obranca hostí Norbert Gyömbér odohral celý duel.

Neapol v základnej zostave so Stanislavom Lobotkom zdolal nováčika z Benátok 2:0, i keď hral od 23. minúty bez vylúčeného Victora Osimhena.

Udinese Calcio - Juventus Turín 2:2 (0:2)
Góly: 51. Pereyra, 83. Deulofeu - 3. Dybala, 23. Cuadrado

FC Bologna - US Salernitana 3:2 (0:0)
Góly: 59. a 77. De Silvestri, 75. Arnautovič - 52. Bonazzoli (z 11m), 70. Coulibaly, ČK: 50. Soriano, 88. Schouten - 34. Strandberg všetci po druhej ŽK
/Gyömbér za hostí celý zápas/

AS Rím - AC Fiorentina 3:1 (1:0)
Góly: 26. Mchitarjan, 64. a 79. Veretout - 60. Milenkovič, ČK: 52. Zaniolo po druhej ŽK - 17. Dragowski

SSC Neapol - Venezia FC 2:0 (0:0)
Góly: 62. Insigne (z 11m), 73. Elmas, ČK: 23. Osimhen (Neapol)