VIDEO Geniálny ťah: Nový dres Ajaxu láme rekordy v predajnosti, toto je dôvod

Futbalisti Ajaxu Amsterdam pózujú s trofejouFutbalisti Ajaxu Amsterdam pózujú s trofejou Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Futbalový Ajax Amsterdam predstavil nové vonkajšie dresy pre európske poháre inšpirované kráľom reggae Bobom Marleym a ich predaj hneď prvý deň prekonal klubové rekordy. Čierne dresy s prúžkami v rastafariánských farbách červenej, žltej a zelenej boli podľa oficiálneho webu okamžite vypredané.

"Počas jedného dňa sa predal rekordný počet dresov. Tento dres sa predával minimálne štyrikrát viac než ktorýkoľvek iný dres Ajaxu. Je to niečo mimoriadne," uviedol marketingový riaditeľ klubu Menno Geelen.

Ajax sa rozhodol pre netypické dresy vzhľadom na to, že Marleyho pieseň "Three Little Birds" je už dlhšie ako desaťročie neoficiálnou hymnou klubu. Popularita skladby zosnulého jamajského speváka u fanúšikov Ajaxu sa datuje k prípravnému zápasu v roku 2008 v Cardiffe, kedy ju tamojší DJ púšťal k skráteniu dlhej chvíle.

Fanúšikovia Ajaxu následne prijali skladbu za svoju a známy refrén "Don't worry, about a thing / 'Cause every little thing, gonna be all right" spievajú pri každom zápase.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Dresy Bob Marley
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/AFC Ajax
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy