Šilhavý povolal do českého kádra nováčika Milana Havla z Plzne, chýba potrestaný Schick

Tréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav ŠilhavýTréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav Šilhavý Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Tréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav Šilhavý povolal do kádra na kvalifikačné zápas MS s Bieloruskom (2. septembra), Belgickom (5. septembra) a prípravný duel s Ukrajinou (8. septembra) aj jedného nováčika Milana Havla z Plzne. V tíme chýba potrestaný útočník Patrik Schick i viacero zranených opôr.

V nominácii je zatiaľ 20 mien, ďalších troch hráčov povolá tréner po víkendových ligových zápasoch. "Vzhľadom na súčasnú situáciu nebolo jednoduché nomináciu zložiť," citoval idnes.cz Šilhavého, ktorému pre zranenie vypadli napríklad Ondřej Čelůstka, Pavel Kadeřábek, Michael Krmenčík či Jiří Pavlenka. Schick si odpykáva trest za vylúčenie v marcovom zápase s Walesom. "Bude veľmi chýbať," komentoval Šilhavý.

Do reprezentácie sa vrátil Ondřej Kúdela zo Slavie Praha, ktorý si už odpykal desaťzápasový trest. Ten mu udelila UEFA po zápase EL s Glasgowom Rangers za údajný rasizmus. Po zranení v rovnakom stretnutí sa vrátil do kádra aj brankár Ondřej Kolář.

nominácia:

brankári: Ondřej Kolář (Slavia Praha), Tomáš Vaclík (Olympiakos Pireus), Filip Nguyen (Slovácko)

obrancovia: Vladimír Coufal (West Ham), Jan Bořil, Ondřej Kúdela, David Zima (všetci Slavia), Tomáš Kalas (Bristol), Aleš Matějů (Brescia), Milan Havel, Jakub Brabec (obaja Plzeň)

stredopoliari: Jakub Jankto (Getafe), Antonín Barák (Hellas Verona), Tomáš Souček (West Ham), Tomáš Holeš (Slavia), Alex Král (Spartak Moskva), Michal Sadílek (Twente), Jakub Pešek (Sparta)

útočníci: Matěj Vydra (Burnley), Adam Hložek (Sparta)

Viac o téme: Česko Jaroslav Šilhavý
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy