Slovenky zvládli súboj o všetko! Švajčiarky nás potrápili: Zápas sme museli otáčať

Slovenské hráčky oslavujú po bodovom ziskuSlovenské hráčky oslavujú po bodovom zisku Zdroj: TASR/HINA/Zvonko KUCELIN

ZADAR - Slovenské volejbalistky zaknihovali prvé víťazstvo na ME 2021. Vo svojom štvrtom stretnutí C-skupiny v chorvátskom Zadare zdolali v utorok Švajčiarsko 3:1 a udržali si šancu na postup zo skupiny. Ďalší zápas odohrajú po dni voľna vo štvrtok, keď o 17.00 h nastúpia v poslednom zápase v skupine proti Bielorusku.

Slovenky prehrali prvý set 21:25, no potom zlepšili hru. Darilo sa im najmä na podaní, súperky po ňom vytláčali od siete. V dramatickom treťom sete prehrávali Slovenky 14:17, no výborným záverom ho otočili vo svoj prospech.

C-skupina:
Švajčiarsko - Slovensko 1:3 (21, -14, -19, -22)
Rozhodovali: Miklošičová (Slovin.) a Jankovič (Srb.), 200 divákov

Švajčiarsko: Pierretová 1, Künzlerová 15, Matterová 9, Storcková 12, Van Rooijová 10, Sulserová 10, liberá Depratiová a Knuttiová (Hämmerliová 0, Eiholzerová 8). Trénerka: S. Van Hintumová.
Slovensko: K. Fričová 9, Tereza Hrušecká 1, Krišková 19, Radosová 12, Pencová 11, Koseková 2, libero Španková (M. Žernovič 1, Abrhámová 5, Palgutová 7). Tréner: M. Fenoglio.

Slovenky v úvode viedli 8:5, ale neskôr sa skóre vyrovnalo a rozhodlo sa v koncovke, v ktorej Švajčiarky aj vďaka chybám Sloveniek odskočili z 20:20 na 24:20 a premenili druhý setbal.
Slovenky pred druhým setom zapli na vyššie obrátky a jasne dominovali. Na palubovku prišli Palgutová s Abrhámovou, po bloku Pencovej viedli Slovenky 8:4, po bloku a ese Palgutovej už 14:7, neskôr dokonca aj o desať bodov 20:10. Napokon zvíťazili 25:14.

Úvod tretieho setu sa pre Slovenky nevyvíjal dobre, prehrávali 1:5, po dvoch esách Kriškovej bolo vyrovnané 5:5. V druhej polovici setu viedli Slovenky po bloku Pencovej 16:13, no Švajčiarky vyrovnali 16:16. Pred koncovkou sa Slovenky sa dostali do trháku 22:17 a napokon ujali sa vedenia 2:1.

Švajčiarky vo štvrtom sete riskovali a dlho im to vychádzalo, viedli 12:6 aj 16:11. Tréner Fenoglio si vzal oddychový čas a Slovenky sa stihli vrátiť do hry. Vyrovnali na 17:17 a v dramatickom závere rozhodli o svojom víťazstve tromi bodmi od stavu 22:22.