Slovenské volejbalistky hodnotia zápas proti Švajčiarsku: Vďakabohu za víťazstvo, bolo to kľúčové

Slovenská hráčka na príjme Slovenská hráčka na príjme Zdroj: TASR/HINA/Zvonko KUCELIN

ZADAR - Slovenské volejbalistky zaknihovali prvé víťazstvo na ME 2021. Vo svojom štvrtom stretnutí C-skupiny v chorvátskom Zadare zdolali v utorok Švajčiarsko 3:1 a udržali si šancu na postup zo skupiny. Ďalší zápas odohrajú po dni voľna vo štvrtok, keď o 17.00 h nastúpia v poslednom zápase v skupine proti Bielorusku.

Slovenky prehrali prvý set 21:25, no potom zlepšili hru. Darilo sa im najmä na podaní, súperky po ňom vytláčali od siete. V dramatickom treťom sete prehrávali Slovenky 14:17, no výborným záverom ho otočili vo svoj prospech. Slovenky sa ziskom prvých troch bodov na turnaji posunuli v tabuľke na 5. priečku pred Švajčiarky a čaká ich rozhodujúca bitka o postup. Ten im zaručí akékoľvek víťazstvo.

hlasy po zápase /zdroj RTVS a TASR/:
Romana Krišková, smečiarka SR: "Sme veľmi šťastné. Odovzdali sme zo seba všetko, stále sme bojovali a to aj za nepriaznivého stavu. Vyhraný set s Talianskom nám dodal sebavedomie, získali sme viac mentálnych síl. Verím, že pozajtra budeme pokračovať v tom, čom sme predviedli dnes."

Marco Fenoglio, tréner SR: "Potrebovali sme tento zápas zvládnuť, bolo to veľmi ťažké. Ale som rád, že sme to zvládli, nechceli sme si pripustiť, že sa pre nás turnaj skončí. Teraz máme deň voľna, chceme sa dobre pripraviť na Bielorusky."

Nikola Radosová, smečiarka SR: "Po prvom sete išlo hlavne o to, aby sme eliminovali chyby. Dokázali sme to a hralo sa nám potom lepšie. Robili sme menej chýb, začali nám fungovať veci."

Barbora Koseková, nahrávačka SR: "Vďakabohu, že sme vyhrali, bolo to kľúčové. Nebol to asi najkrajší volejbal, ale sme radi za výsledok. Bojujeme a o tom som radšej, že sme to dokázali."

Jaroslava Pencová, smečiarka SR: "Začali sme zle, cítime, že nehráme ideálne. Hrali sme pod väčším tlakom ako proti Taliankam. To sa ukázalo v prvom sete. V druhom sme boli koncentrované, nedopustili sme drámu. Vo štvrtom sete sme robili chyby, boli sme nervózne, ale zvládli sme to."

Viac o téme: Slovensko Švajčiarsko
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy