Prvá hokejová liga bude mať 12 účastníkov: SZĽH udelil licenciu pre Slovan, Brezno a Žiar

Na snímke radosť hráčov SlovanaNa snímke radosť hráčov Slovana Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v stredu rozhodol o udelení troch licencií pre 1. Slovenskú hokejovú ligu (SHL), ktorú tým pádom bude v novej sezóne hrať 12 účastníkov. Licenciu pre svoju rezervu dostal HC Slovan Bratislava a kluby HK MŠK Žiar n./Hronom a HK Brezno. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Slovan bude v súťaži pôsobiť pod názvom Modré krídla Slovan. Ako informovali "belasí" na svojom facebooku, tím bude postavený takmer výhradne na vlastných odchovancoch a jeho primárnym cieľom bude ďalší rozvoj mladých hráčov, uľahčenie ich prechodu z juniorského do seniorského hokeja a posun najlepších z nich do A-mužstva. Tím povedie trénerská dvojica Rudolf Jendek - Richard Kapuš. Športovým manažérom bude Miroslav Lažo. Žiar zasa bude farmou HKM Zvolen.

Kľúčovým bodom pri rokovaní Výkonného výboru bola téma priameho postupu či zostupu medzi SHL a extraligou resp. možnosť baráže. "Výkonný výbor SZĽH na zasadnutí vyzval na stretnutie zástupcov týchto dvoch súťaží, aby našli spoločné riešenie. V najbližších dňoch sa preto zídu na úrovni ligových rád a verím, že sa dohodnú," povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava SZĽH Slovenská hokejová liga
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy