Stretne sa s absolútnou svetovou elitou: Zapletalová sa predstaví na mítingu Diamantovej ligy

Na snímke slovenská atlétka Ema Zapletalová v kvalifikácii na 400 metrov Na snímke slovenská atlétka Ema Zapletalová v kvalifikácii na 400 metrov Zdroj: TASR - Michal Svítok

BRATISLAVA - Dvadsaťšesť dní po OH V Tokiu sa slovenská atlétka Emma Zapletalová predstaví na 400 metrov prekážok v dueli s absolútnou svetovou elitou. Tohtoročná európska šampiónka do 23 rokov bude štartovať v sobotu 28. augusta o 16.03 h na mítingu Diamantovej ligy na štadióne Charléty v Paríži.

Zapletalová pobeží v Paríži v silnej konkurencii popri Američankách Hayleovej a Littleovej, Ukrajiniek Tkačukovej a Ryžikovovej, Russellovej z Jamajky, Panamčanky Woodruffovej a Belgičanky Couckyutovej. "Chcel som pre Emu pripraviť zaujímavú súťažnú jeseň, aby si ešte dobre zapretekala," uviedol pre portál atletika.sk Zapletalovej kouč Peter Žňava.

Zapletalová v tomto roku posunula slovenský rekord na 400 m prekážok vo finále ME 23 na 54,28 sekundy. "Nerád hovorím vopred nahlas o výkone. Už som to niekoľkokrát urobil a vypomstilo sa mi to. Poviem to takto: nech v spoločnosti najlepších prekážkariek zabehne pekný výkon a získa dobré umiestenie. Myslím si, že ešte môže dosiahnuť čas, s ktorým budeme spokojní. A okrem toho – každý štart na Diamantovej lige sú obrovské skúsenosti," dodal tréner.

Viac o téme: Emma Zapletalová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy