Sen o osemfinále sa rozplynul: Slovenky nedotiahli do víťazného konca dvojsetové vedenie

Momentka zo zápasu C-skupiny vo volejbale žien Slovensko - BieloruskoMomentka zo zápasu C-skupiny vo volejbale žien Slovensko - Bielorusko Zdroj: TASR - HINA/Zvonko KUCELIN

ZADAR - Slovenské volejbalistky nepostúpili do osemfinále ME 2021. Vo svojom piatom stretnutí C-skupiny v chorvátskom Zadare nestačili na Bielorusko 2:3, hoci po prvých dvoch setoch viedli 2:0. Do vyraďovacích bojov postúpili z C-skupiny Talianky, Chorvátky, Bielorusky a Maďarky.

Slovenky štartovali na majstrovstvách Európy v rokoch 2003, 2007 a 2009, zakaždým skončili už v základnej skupine. V roku 2019 sa predstavili na kontinentálnom šampionáte na domácej pôde a po prvý raz sa tešili z postupu zo skupiny. V osemfinále potom nestačili na Taliansko, podľahli mu 0:3.

 Zadare nezačali dobre, v úvodnom zápase podľahli Maďarkám 1:3, potom prehrali 0:3 s Chorvátskom a 1:3 s Talianskom. Vo štvrtom zápase však dokázali zdolať Švajčiarsko 3:1 a na postup potrebovali zvíťaziť aj vo svojom poslednom zápase v skupine. Po prvých dvoch setoch však Bielorusky zlepšili hru a otočili zápas. Zverenky Marca Fenoglia mali v treťom sete dva mečbaly, ale nedokázali ich využiť.

EuroVolley žien 2021 - štvrtok:
C-skupina (Zadar/Chorvátsko):
SLOVENSKO - Bielorusko 2:3 (18, 23, -23, -28, -12)

Hlasy po zápase:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Turnaj sa pre nás skončil, v tejto chvíli niet čo viac povedať. Mali sme trikrát mečbal, nepodarilo sa nám dostať loptu do ihriska, prehrali sme. Mali sme šancu postúpiť, nevyšlo to."

Jaroslava Pencová, blokárka SR lúčiaca sa s kariérou: "Tieto pocity sa nedajú opísať a nikto si nevie predstaviť, čo bolo za tým, koľko driny, bolesti, potu. Je to hrozný pocit. Začiatok bol výborný, viedli sme 2:0, snažili sme sa ísť do toho pozitívne aj naďalej. Vedeli sme, že máme náskok, musíme sa len skoncentrovať, hrať svoju hru a dotiahneme to. Žiaľ, vždy sme sa zasekli v nejakej rotácii alebo sme spravili chyby, ktoré vyplývali aj z toho stresu, ako veľmi sme chceli. Volejbal, to bolo pre mňa 18 rokov života. Neviem, čo budem bez neho robiť, ale cítim, že už je čas."

Barbora Koseková, nahrávačka a kapitánka SR: "Pred zápasom sme všetky verili, že dnes vyhráme. Aj keď bolo 2:1 a 2:2, verili sme, že sa to zlomí v náš prospech. V koncovke štvrtého setu to bol veľký stres, museli sme dať do toho všetky sily. Dúfali sme, že to vyjde, vyzeralo to, že sme to otočili, mali sme mečbaly, išli sme do toho odvážne, súperkám však toho vyšlo viac, nehrali pod takým tlakom. Veľmi nás mrzí, že sa to nepodarilo."

Michaela Abrhámová, blokárka SR: "Sme veľmi smutné a sklamané. Videli sme, že sa to s Bieloruskami dá, viedli sme 2:0 a aj vo štvrtom sete sme mali mečbaly, nevyužili sme ich. V tajbrejku to bolo ťažké, keď sme vedeli, že už sme boli tak blízko. Žiaľ, napokon to nevyšlo."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Bielorusko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy